انجمن تربیت بدنی و علوم ورزشی
۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

تلگرام

خیلی از ورزشکاران با این سوال مواجه می‌شوند، چند بار در هفته باید روی هر گروه عضلانی کار کنم؟ خیلی‌ها را دیده‌ایم که توصیه می‌کنند روی هر بخش از بدن باید ۳ بار در هفته کار کنید، بعضی‌ها نیز می‌گویند ۲ بار و عده‌ای هم می‌گویند فقط یک بار در هفته برای هر قسمت از بدن کافیست. جواب درست کدام است و کدامیک بهترین نتیجه را دارد؟

پاسخ: برای این سوال، یک جواب نسبتاً قطعی و درست وجود دارد. اما قبل از اینکه این جواب را برای‌تان توضیح بدهیم، باید جواب کوتاه نسبتاً آزاردهنده‌ای به این سوال داده شود و آن هم این است که : تمام موارد بالا!

منظور این است که شما می‌توانید هر گروه عضلانی را یک بار، دو بار یا سه بار در هفته تمرین بدهید و نتیجه‌ی خوبی بگیرید. فقط باید این را درک کنید که حجم تمرینات شما باید با تعداد دفعاتی که برای هر گروه عضلانی انتخاب می‌کنید، سازگاری داشته باشد. شما می‌توانید با حجم زیاد اما با دفعات کمتر تمرین کنید و یا با حجم کم اما با دفعات بیشتر.  اگر این مفهوم را به خوبی درک کنید، با هر تعداد تمرینی که انتخاب می‌کنید می‌توانید نتیجه‌ی خوبی بگیرید.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

تمرین دادن هر گروه عضلانی یک بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی یک بار در هفته کار می‌کند:

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

 • دوشنبه: سینه
 • سه شنبه: پشت
 • چهارشنبه: استراحت
 • پنج شنبه: پاها
 • جمعه: شانه‌ها، دو سر و سه سربازو
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌بینید، هر گروه عضلانی تنها یک بار در هفته تمرین داده می‌شود و شش روز استراحت می‌کند. حالا اگر قرار باشد هر گروه عضلانی را یک بار در هفته تمرین دهید باید مطمئن شوید که در این یک جلسه در هفته به اندازه‌ی کافی فشار به این گروه عضلانی وارد می‌کنید چون تا یک هفته‌ی دیگر قرار نیست این عضلات تمرین داده شوند.


پیشنهاد مطالعه: چرا باید هر ۴ هفته یک بار برنامه تمرینی را تغییر داد؟


اگر نتوانید این کار را به درستی انجام دهید، اتفاقی که می‌افتد این است که این عضلات خیلی زودتر از آنکه زمان تمرین مجددشان فرا برسد ریکاوری خواهند شد و سپس، طی تمام این زمان‌های تلف شده بین مدت ریکاوری و جلسه‌ی بعد برای همین عضلات، این عضلات بدون تمرین مانده و پسروی می‌کنند و در واقع هیچ رشد و پیشرفتی این میان روی نخواهد داد.

آخرین سناریویی که به وجود می‌آید «به اندازه‌ی کافی تمرین نکردن» است. پس اگر تصمیم دارید هر گروه عضلانی را یک بار در هفته تمرین دهید باید محرک بیشتری در این جلسه بکار ببرید تا ۶ روز استراحت‌ این عضلات، مجاز باشد.

اما همزمان این را هم فراموش نکنید که اگر فشار بیش از حد به این عضلات وارد کنید تا جایی که بدن‌تان نتواند به خوبی ریکاوری کند و برای هفته‌ی بعد آماده شود، باز هم بد است.

تمرین دادن هر گروه عضلانی سه بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی سه بار در هفته کار می‌کند:

 • دوشنبه: تمام بدن
 • سه شنبه: استراحت
 • چهارشنبه: تمام بدن
 • پنج شنبه: استراحت
 • جمعه: تمام بدن
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌بینید، هر گروه عضلانی سه بار در هفته تمرین داده می‌شود و یک تا دو روز استراحت می‌کند.

زمانی که هر گروه عضلانی سه بار در هفته تمرین داده می‌شود، باید عکس آن کاری را انجام دهید که یک روز در هفته برای هر گروه عضلانی انجام می‌دادید. یعنی باید طی این سه جلسه فشار بسیار کمی به هر گروه عضلانی وارد کنید تا بدن‌تان بتواند فورا ریکاوری کرده و برای جلسه‌ی بعد آماده شود.

بدون ریکاوری کافی بدن‌تان نه تنها پیشرفت نمی‌کند، بلکه پسروی هم می‌کند، و سناریویی که در آخر خواهید داشت، تمرین زدگی یا «تمرین بیش از حد» خواهد بود. پس، اگر قصد دارید سه روز در هفته روی هر گروه عضلانی کار کنید، باید فشار کافی اما کمی وارد کنید که بدن‌تان در این فرصتی که دارد ریکاوری شود.

اما همزمان لازم است این فشار، خیلی کم هم نباشد تا بدن‌تان را در جهت هدفی که دارید به خوبی به چالش بکشد.


پیشنهاد مطالعه: آیا واقعاً عضلات در زمان‌های خاصی از روز عملکرد بهتری برای فعالیت ورزشی دارند؟


تمرین دادن هر گروه عضلانی دو بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی دو بار در هفته کار می‌کند:

 • دوشنبه: بالا تنه
 • سه شنبه: پایین تنه
 • چهارشنبه: استراحت
 • پنج شنبه: بالا تنه
 • جمعه: پایین تنه
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌‌بینید، هر گروه عضلانی دو بار در هفته تمرین داده می‌شود و دو تا سه روز استراحت می‌کند.

مشکلی که یک بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی دارد این است که ممکن است فشار کافی به عضلات وارد نشود و مشکلی که سه بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی دارد این است که ممکن است فشار زیادی به عضلات وارد شود و آنها فرصت کافی برای ریکاوری نداشته باشند.

اما در برنامه‌ی تمرینی دو بار در هفته برای هر گروه عضلانی، می‌توانید به شرایطی ایده‌آل برای اجتناب از این دو مشکل دست پیدا کنید. البته باز هم این احتمال وجود دارد که فشار وارد بر عضلات، خیلی زیاد یا خیل کم باشد، اما بطور بالقوه نسبت به دو حالت دیگر، امکان کسب نتیجه‌ی بهتر بیشتر است.

نکته‌ی مهم: هر سه روش مفیدند

هر کدام از این برنامه‌ها می‌توانند مفید باشند. اما تنها راهی که هر کدام از این روش‌ها را موثر می‌کند، انطباق حجم تمرین با تعداد تکرارهاست. یعنی ۱۲ ست برای هر گروه عضلانی در کل هفته، حجم خوبی است. حجم کلی تمرین بستگی به بسیاری از فاکتورهای فردی دارد، اما معمولاً ۱۲ ست، انتخابی نسبتا مناسب برای حجم تمرین هفتگی است.

هر گروه عضلانی را چند بار در هفته باید تمرین بدهید؟

اگر قرار است هر گروه عضلانی را فقط یک بار در هفته تمرین بدهید، لازم است ۱۲ ست کلی برای این گروه عضلانی داشته باشید. زیرا فرکانس تمرین بدنسازی‌تان پایین است.

اگر قرار است هر گروه عضلانی را سه بار در هفته تمرین بدهید، باید برای جلسه، ۴ ست انجام دهید که به طور کل، در هفته ۱۲ ست کامل شود، چون فرکانس تمرین بدنسازی‌تان بالاست.

اگر قرار است هر گروه عضلانی را دو بار در هفته تمرین بدهید، لازم است برای هر گروه عضلنی، حدود ۶ ست در هر جلسه داشته باشید. فرکانس تمرین بدنسازی‌تان در این حالت متعادل است.

به هر حال فرقی نمی‌کند فرکانس تمرین‌تان چقدر باشد، فقط باید حجم تمرین هفتگی‌تان متناسب با فرکانسی باشد که انتخاب می‌کنید.

به طور خلاصه این نکته را به یاد داشته باشید:

«۱۲ ست در هفته برای هر گروه عضلانی» اساساً شامل حال گروه‌های عضلانی بزرگ‌تر مانند سینه، پشت و پاها می‌شود. گروه‌های عضلانی کوچک‌تر مانند دو سر و سه سر بازو تنها به چیزی حدود نصف این مقدار نیاز دارند.

کدام فرکانس تمرینی از همه بهتر است؟

حالا که معلوم شد همه‌ی فرکانس‌ها مفید و موثر هستند، شاید این سوال برای‌تان مطرح شود که کدامیک بهتر از بقیه است. واقعیت این است: اینکه کدام فرکانس تمرینی برای شما مناسب‌ترین است بستگی به فاکتورهای گوناگونی دارد که خاص شماست، مخصوصا سطحی که در ان تمرین می‌کنید.

مبتدی‌ها: اگر تازه بدنسازی را شروع کرده‌اید (یعنی کمتر از ۶ تا ۸ ماه است که پیوسته تمرین می‌کنید)، پس طبق توصیه‌ی همه‌ی کارشناسان و تجربیات دنیای واقعی، ۳ بار در هفته برای هر گروه عضلانی، برای شما ایده‌آل‌ترین است.

متوسط و پیشرفته: اگر مراحل ابتدایی را رد کرده‌اید و بیشتر از ۶ تا ۸ ماه است که پیوسته تمرین می‌کنید، پس طبق توصیه‌ی کارشناسان، دو بار در هفته تمرین برای هر گروه عضلانی برای‌تان مناسب‌ترین است.

در مورد یک بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی چطور؟

به نظر می‌رسد تمرین دادن هر گروه عضلانی یک بار در هفته در میان بدنسازها در سطح متوسط رایج‌تر است اما ظاهراً برای بیشتر افراد، کمترین تاثیر را دارد. پس یک بار در هفته، فرکانسی نیست که برای اغلب ما مفید باشد.

یک هفته فاصله و استراحت بین تمرین‌ها برای هر گروه عضلانی، وقت تلف کردن است. یعنی در طول سال، ۵۲ جلسه روی هر گروه عضلانی کار خواهید کرد. این مقدار برای دو جلسه در هفته، ۱۰۴ جلسه خواهد بود. فکر می‌کنید کدامیک پتانسیل نتایج بهتری را در طول زمانی یکسان دارد؟ واضح است، اینطور نیست؟

پس چرا یک جلسه تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی تا این حد رایج است؟ زیرا برای افرادی که از هر نوع کمکی استفاده می‌کنند (مانند دارو/ استروئیدها)، افرادی که ژنتیک‌ فوق‌العاده‌ای دارند و بدنسازهایی که در حال حاضر به بیشترین پتانسیل عضله سازی خود دست یافته‌اند، واقعاً خوب جواب می‌دهد.

و این افراد همان‌هایی هستند که معمولاً الگوی سایر افراد می‌شوند و برای همین ما سعی می‌کنیم از آنها تقلید کنیم. اما متاسفانه برای یک فرد معمولی و متوسط، این روش اغلب ایده‌آل نیست و مطالعات علمی نیز آن را ثابت کرده است.

پس فرکانس یک بار در هفته برای هر گروه عضلانی را انتخاب نکنید مگر اینکه هدف‌تان فقط حفظ عضلاتی باشد که ساخته‌اید و قدرتی که به آن رسیده‌اید، نه پیشرفت و عضله سازی بیشتر.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: intense-workout

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ بنیامین بهادری هفته عشق

تراته‌ای بسیار شینیدنی از خواننده خوب کشور بنیامین بهادری با نام هفته عشق همراه با متن و دو کیفیت عالی از آپ موزیک

Exclusive Song: Benyamin Bahadori – “Hafteh Eshgh” Whit Text And Direct Links In UpMusic

sdf دانلود آهنگ بنیامین بهادری هفته عشق

متن آهنگ هفته عشق بنیامین بهادری

♪♪♫♫♪♪♯

کاشکی میرفتیم عزیزم
من و تو یه گوشه با هم♪♪♫♫♪♪♯
تو یه کیف به روی دوشت
من یک کوله روی پشتم
برای یه هفته کم
با تو زندگی می کردم♪♪♫♫♪♪♯
با تو زندگی
عزیزم بریزم همه زندگیمو
توی کوله عشقمو
با تو توی این هوا♪♪♫♫♪♪♯
که هوای تو کرده دلم
بی تو تنگه قشنگه برام
که نگام که نگام با نگاه تو باشه و
دست تو باشه کنارمو بردارمو
همه دار و ندار دوست دارمو
که میدونی اینو آره خوب بلدم♪♪♫♫♪♪♯
آره خوب بلدم که قدم بزنم
بزنم با تو اون همه حرفایی که
ببرم تو رو تا نوک دریایی که
جایی که واسه رفتن تن به تنه
واسه رفتن تن به تنت با منه
حالا ساعت عشق عاشق شدنت با منه
که داره دل من با دلت
میزنه به سرم که تو رو ببرم♪♪♫♫♪♪♯
عزیزم بریزم همه زندگیمو
توی کوله عشقمو
با تو توی این هوا
که هوای تو کرده دلم
بی تو تنگه قشنگه برام
که نگام که نگام با نگاه تو باشه و
دست تو باشه کنارمو بردارمو
همه دار و ندار دوست دارمو♪♪♫♫♪♪♯
که میدونی اینو آره خوب بلدم
آره خوب بلدم که قدم بزنم
بزنم با تو اون همه حرفایی که
ببرم تو رو تا نوک دریایی که
جایی که واسه رفتن تن به تنه
واسه رفتن تن به تنت با منه
حالا ساعت عشق عاشق شدنت با منه
که داره دل من با دلت♪♪♫♫♪♪♯
میزنه به سرم که تو رو ببرم

♪♪♫♫♪♪♯

بنیامین بهادری هفته عشق

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ بنیامین بهادری هفته عشق

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری تموم شد

سوپرایز ویژه آپ موزیک ♪♪ ترانه بسیار زیبای تموم شد از شهاب مظفری با دو کیفیت 320 و 128

Exclusive Song: Shahab Mozaffari – “Tamam Shod” Whit Text And Direct Links In UpMusic

asdf دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری تموم شد

متن آهنگ تموم شد شهاب مظفری

♪♪♫♫♪♪♯

بزودی ….

♪♪♫♫♪♪♯

شهاب مظفری تموم شد

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری تموم شد

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین یه خواهش

امشب برای شما آپ موزیکی ها  ♫  ترانه زیبای یه خواهش از فرزاد فرزین ♫ با متن و دو کیفیت 320 , 128

Exclusive Song: Farzad Farzin – “Ye Khaahesh” With Text And Direct Links In UpMusic

ghj 1 دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین یه خواهش

متن آهنگ یه خواهش فرزاد فرزین

♪♪♫♫♪♪♯

بزودی…

♪♪♫♫♪♪♯

فرزاد فرزین یه خواهش

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین یه خواهش

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید وحید خراطها و مجید خراطها شیشه

امروز آپ موزیک ♫ برای شما کاربران ترانه زیبای شیشه از وحید خراطها و مجید خراطها ♫ با متن و دو کیفیت 320 , 128

شعر و آهنگسازی : وحید خراطها / تنظیم کننده : مجید خراطها

Exclusive Song: Majid Kharatha ft Vahid Kharatha – “Shisheh” With Text And Direct Links In UpMusic

Majid Kharatha Vahid Kharatha Shisheh دانلود آهنگ جدید وحید خراطها و مجید خراطها شیشه

متن آهنگ شیشه وحید خراطها و مجید خراطها

♪♪♫♫♪♪♯
حالا که مجبوری بری خیس اشک و پر از غمیم دل هامون تنگ میشه خیلی آخه ما عاشق همیم
با بغض مونده تو گلوت دست تکون میدی و میری با خنده های زورکیت جونمو انگار میگیری♪♪♫♫♪♪♯
بیا نزدیک این شیشه کمش کن این فاصله رو نه میتونم بگم خوش باش نه میتونم بگم نرو
لحظه ی رفتنت بازم یاد اون روزا افتادم نه میدونی با چه حالی واسه تو دست تکون دادم♪♪♫♫♪♪♯
یادت نره یکی اینجا چشماشو از دوریت تر کرد تورو قسم به اشکامون اگه دوسم داری برگرد
از لا به لای این اشکا رفتنو تو چشات دیدم واسه اینکه تو خوش باشی تو گریه هام میخندیدم♪♪♫♫♪♪♯
واسه ی دلخوشیم ای کاش یک لحظه تو میخندیدی من بی تو خیلی داغونم ای کاش اینو میفهمیدی
حالا که مجبوری بری دور شو یکم از این شیشه الهی دورت بگردم دلم واسه تو تنگ میشه
تو دستاتو تکون دادی واسم از اون ور شیشه دلم واسه همین لحظه قد یک عمر تنگ میشه♪♪♫♫♪♪♯

♪♪♫♫♪♪♯

وحید خراطها و مجید خراطها شیشه

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید وحید خراطها و مجید خراطها شیشه

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

بازیکنان پارس جنوبی امروز آخرین روز تعطیلشان را سپری کرده و از فردا تمریناتشان را برای نیم فصل دوم آغاز می کنند. علی دشتی وینگر راست پارس جنوبی یکی از ستاره های تیمش در نیم فصل اول بوده است. دشتی یکی از بازیکنان جوان و بومی تیم پارس است که توانست در موفقیت تیمش نقش بازی کند. او که شماره ۷ پارس جنوبی را به تن می کند درباره شرایط اینروزهای خودش و تیمش گفت:« فعلا که خانه هستم و از فردا تمریناتم را با تیم شروع می کنم. اوضاع تیم هم خوب است و فقط مشکلات مالی وجود دارد.» دشتی درباره اینکه برخی از مسئولان مانند نماینده شهر جم در مجلس ، فرماندار و دیگر مسئولان در تلاش برای حل مشکل مالی این تیم هستند گفت:« بله اتفاقا خانم الماسی نماینده مردم جم در مجلس چند شب پیش به منزل ما آمدند و گفتند که مشکلات مالی تیم در این هفته حل می شود.»

وینگر راست پارس جنوبی در ادامه گفت:« واقعیت این است که من هم مثل دیگر بچه ها پیشنهاداتی از دیگر تیم ها داریم. واقعیت این است شرایط به گونه ای است که نمی توان بدون پول ادامه داد. البته باشگاه ۳۰ درصد اولیه را به بازیکنان داده است؛ اما قراربود پاداش و ۳۰ درصد دیگر هم قبل از پایان نیم فصل بدهند که تا الان نداده اند.»

دشتی همچنین اضافه کرد:« ما تا یک هفته صبر می کنیم؛ اما اگر اتفاقی نیفتد مجبور هستیم به پیشنهاداتی که داریم فکر کنیم.»

شماره ۷ تیم پارس در ادامه درباره بازی های خوب این تیم در نیم فصل اول گفت:« همه در نیم فصل اول بازی های خوبی از پارس جنوبی دیدند. برخی می گفتند تیم دارد اتفاقی نتیجه می گیرد؛ اما بعدا فهمیدند اینگونه نیست. حتی دو باختی که در بازی های آخر به دست آوردیم کاملا از روی بدشانسی بود. به خصوص مقابل پرسپولیس که می توانستیم برنده بازی باشیم.»

یکی از بهترین های نیم فصل اول لیگ مدتی را به خاطر مصدومیت دور از میادین بود. او در این باره گفت:« یک مدتی مصدوم بودم و سه چهاربازی تیم را از دست دادم. خداراشکر تیم ما خوب است و نبود یک بازیکن در آن به چشم نمی آید.»

او افزود: «تیم خوبی داریم، مسئولان نباید بگذارند پارس جنوبی به سرنوشت شاهین انجمن تربیت بدنی دچار شود. فوتبال استان دوباره با پارس جنوبی زنده شده و اسم شهر جم در تمام کشور شناخته شده است. فوتبال توانست به پیشرفت و شناخته شدن شهر کمک کند. ما که اهل این منطقه هستیم، تمام آلودگی های حاصل از کارهای صنعتی را در اینجا تحمل می کنیم و به نظر باید به خاطر تمام این چیزها یک درصدی را به فوتبال این شهر اختصاص بدهند تا لااقل موجب دلخوشی مردم شود.»

علی دشتی در آستانه ۲۴ سالگی است. او فوتبالش را از لیگ سه و از تیم توحید انجمن تربیت بدنی شروع کرد، به ایران جوان رفت و سپس در سالی که پیکان در لیگ یک بود همراه این تیم به مقام قهرمانی رسید و به لیگ برتر آمد. خودش در این باره گفت:« ما با مربیگری آقای مرزبان در لیگ یک با پیکان قهرمان شدیم؛ اما بعد از اینکه آقای جلالی آمد فقط تعدادی از بازیکنان را نگه داشت و ما هم از تیم جدا شدیم.» او درباره پست بازی اش گفت:« من در پیکان دفاع راست بودم؛ اما از وقتی با آقای تارتار کار کردم به وینگر راست آمدم. خودم این پست را دوست دارم و از آقای تارتار ممنونم چرا که فوتبال من را زنده کرد. من به شخصه به آقای تارتار مدیون هستم.» دشتی در ادامه درباره اهداف پارس جنوبی در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر هم گفت:« هدفمان در نیم فصل دوم این است که سهمیه آسیا بگیریم. هوادارانمان هم همین را می خواهند و از ما انتظار قهرمانی ندارند، هرچند ما بیخیال قهرمانی هم نمی شویم و تا آخرین لحظه برای آن می جنگیم.»

 

منبع:ورزش سه

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی میرم پی کارم

سوپرایز ویژه آپ موزیک ♪♪ ترانه بسیار زیبای میرم پی کارم از علیرضا طلیسچی با دو کیفیت 320 و 128

آهنگسازی : علیرضا طلیسچی / تنظیم کننده : حامد برادران

Exclusive Song: Alireza Talischi – “Miram Peye Karam” Whit Text And Direct Links In UpMusic

… دموی آهنگ اضافه شد …

ghj دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی میرم پی کارم

متن آهنگ میرم پی کارم علیرضا طلیسچی

♪♪♫♫♪♪♯
بعد تو دیگه شاید کسی نتونه جاتو بگیره
♪♪♫♫♪♪♯ ولی اون موقعی که باید نبودی که کنارم ♪♪♫♫♪♪♯
مهم نیست بعدش اصلا نه نباشی بازم هستم
ولی منه دیوونه هنوز واسه تو دلواپسم
♪♪♫♫♪♪♯ یه دونه خدا دارم یه دل که موندم کوش ♪♪♫♫♪♪♯
یه دونه تو که این موقع ها حساب نمیکنم روش
یه دونه دل تنها یه سایه که دیگه ندارم
♪♪♫♫♪♪♯ خودم درستش میکنم میرم پی کارم ♪♪♫♫♪♪♯
میرم پی کارم

♪♪♫♫♪♪♯

علیرضا طلیسچی میرم پی کارم

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی میرم پی کارم

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

 

یوگا چیست و چرا یوگا کنیم ؟

     یوگا مجموعه اى از تمرینات ذهنى و بدنى است که سطح قابلیتهاى جسمانى و ذهنى را بالا مى برد . در تمرین یوگا ، با هر نفس قوى تر ، منعطف تر ، آرام تر و متعادل تر مى شویم .
     یوگا یک مسیر معنوى است که ما را به درونمان هدایت مى کند . همانند یک مسافرى که به یک سفر ماجراجویانه مى رود ، در این مسیر یوگا ما را به عمق دره هاى تاریک درون مى برد . تمام محدودیتها تنها در ذهن وجود دارد و ترسى که در دل ایجاد مى شود سر منشاء آن ذهن است .

     پس براى یادگیرى و تسلط بر هر چیز باید از ذهنمان شروع کنیم . تمرینات یوگا در درجه اول به ما این توانایى را مى دهد که با ذهنمان کارى را درک کرده ، پذیرفته و بعد به مرحله اجرا برسانیم . گاهى اولین قدم براى شروع کارى ، سخت ترین قدم در تمام راهى است که در پیش رو خواهیم داشت .

 

‎یوگا

‎     یوگا مزایا و منافع بسیار زیادی دارد و می تواند از جهات مختلفی به انسان ها سود برساند. حوزه کاربرد یوگا وسیع و گسترده است. به این دلیل است که افراد از سراسر جهان سعی می کنند یوگا انجام بدهند. مسئله خواه بدنی، روانی یا روحی باشد، یوگا راه حلی برای آن دارد.

     ‎همه ما یوگا را عملی جمعی می دانیم و هرگز به این موضوع فکر نمی کنیم که ریشه های آن چقدر عمیق هستند. یوگا به بخش های مختلفی تقسیم می شود. این تقسیم براساس کاربرد و مورد استفاده یوگاآساناها انجام می شود. یوگای خاصی برای هدفی خاص یا با الگوی خاص وجود دارد.

    ‎یکی از انواع یوگاها آشتانگا یوگا است. آشتانگا یوگا که به آن یوگای قدرتی نیز گفته می شود یکی از انواع رایج یوگا است و به افرادی که آن را انجام می دهند سود زیادی می رساند. آشتانگا یوگا به طور ویژه نوعی متفاوت از یوگا است.بنابراین انجام این یوگا نیز متضمن روش هایی است که تعداد بسیار معدودی از انواع دیگر یوگا دارای آن روش ها هستند. روش های این نوع یوگا کاملا خاص، پرانرژی و بسیار مفید هستند.

 

____________________________________________________________________________

تهیه و تنظیم : شادی نوروزی

مربی یوگا

 

 

___________________________________________________________________________

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

داور اهل شهرستان دیر از استان انجمن تربیت بدنی به عنوان داور چهارم دیدار تیمهای پرسپولیس و نفت آبادان انتخاب شد.

 

به گزارش فوتبال انجمن تربیت بدنی علی ابراهیمی که یکی از ۵ داور انتخاب شده ابتدای لیگ برتر بود برای این دیدار معوقه لیگ برتری بالاخره ابلاغ گرفت و داور چهارم دیداری خواهد بود که علی رضا فغانی داور سرشناس فوتبال ایران قضاوت خواهد کرد.

 

ابراهیمی سال گذشته دیدار تیمهای پرسپولیس و قشقایی شیراز هم به عنوان داور چهارم قضاوت کرد.

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام