۱۳ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

736503 467 دیدار آیت‌الله شاهرودی با عمار حکیم/ تأکید بر حمایت تهران از بازسازی عراقرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حمایت جمهوری اسلامی ایـــران از مبارزه با تروریسم و بازسازی شهرهای آزادشده از دست داعش تأکید کرد.

به نقل تسنیم، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کشورمان در ادامه برنامه کاری خود در عراق با سید عمار حکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفتگو در این کرد.

در این دیدار روابط مسائل مرتبط با دوجانبه کشور جمهوری اسلامی عراق و ایـــران، و آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفـــــت.

در این دیدار، آیت‌الله هاشمی شاهرودی پیروزی تمامی نیروهای مسلح عراق در پیروزی بر داعش را تبریک گفت و بر حمایت جمهوری اسلامی ایـــران از مبارزه عراق با تروریسم و بازسازی شهرهای آزادشده از دست داعش تأکید کرد.

در این دیدار، سید عمار حکیم همچنین از نقش بزرگ و بازر جمهوری اسلامی ایـــران و ایستادگی آن در کنار عراق در مبارزه با داعش تقدیر و تشکر کرد.

رئیس جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که عراق در شرایط کنونی می‌تواند از جایگاه منطقه‌ای خود به عنوان پلی برای ارتباط بین طرف‌های دارای اختلاف در منطقه به منظور رسیدن به شرایط آرامش و پایان بخشیدن به بحران و مدیریت اختلافات و مشخص کردن مناطق نفوذ اســتفاده می‌کند.

به گفته وی، پیروزی‌های به دست آمده توسط عراق و پاکسازی اراضی این کشور از تروریسم داعشی به مصلحت منطقه و جهان اســت، زیرا عراق به نیابت از جهان درگیر جنگ شد. وی همچنین تأکید کرد که وحدت عراق شرط اساسی ثبات و پایداری در منطقه اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته دیدار آیت‌الله شاهرودی با عمار حکیم/ تأکید بر حمایت تهران از بازسازی عراق اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.