۱۳ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

 

سلفی هایی بیشتر دیده می شوند که در آن ها خلاقیت به کار رفـــــته باشد. 

 

چه از سلفی گرفـــــتن خوشتان بیاید یا از آن متنفر باشید قطعاٌ در زندگی خود این کار را انجام داده اید. شاید از نظر خیلی ها سلفی گرفـــــتن بی رویه یا با مونوپاد دیگر خسته کننده شده، اما هیچ کسی نیست که از یک سلفی خوب لذت نبرد.

اگر شما سلفی گرفـــــتن را دوست دارید چرا سلفی های خود را جذاب تر نکنید؟ با چند طریقه که ما به شما یاد می دهیم تصــویر های شما به صورت تضمینی پربیننده خواهد شد.

چگونه سلفی بگیریم؟

پیش از آن که توصیه های حرفه ای خود را درمورد سلفی گرفـــــتن به شما بگوییم، به بایدها و نبایدها می پردازیم.

سلفی هایی که زیادی خصوصی هستند

سعی کنید سلفی هایی را از خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید که خیلی درمورد زندگی شخصیتان نباشد. اگر تصــویرتان خیلی خوب اســت احتمالاٌ دوست دارید آن را با دوستان خود و حتی دنیا به اشتراک بگذارید، اما اگر تصــویرتان اطلاعات زیادی را درمورد زندگی شخصی شما بیان کند هکرها را نیز دعوت کرده اید تا به حریم شخصی شما قدم بگذارند. پیش از این که تصــویر خود را با دنیا به اشتراک بگذارید ابتدا خوب فکر کنید که چه اطلاعاتی را می توان از تصــویر دریافت.

سلفی در دستشویی

مانند تصــویر های دیگر محیط نیز در سلفی نقش حیاتیی را ایفا می کند، پس فقط درصورتی در دستشویی سلفی بگیرید که نکته بسیار خاصی درمورد آن مکان وجود داشته باشد، در غیر این صورت از این کار اجتناب کنید.

صورت اردکی

گرچه تصــویر های صورت اردکی حسابی از مد افتاده هستند، اما هنوز هم افراد زیادی این کار را انجام می دهند. گرچه ادا درآوردن سلفی را بامزه می کند اما به نظر هیچ کس یک صورت اردکی بامزه نیست. حداقل دیگر نیست!

چگونه یک سلفی حرفه ای بگیریم؟

البته ما نمی خواهیم بگوییم که چه کاری درست و چه کاری غلط اســت، بلکه می خواهیم به شما بیاموزیم که چه سلفی هایی پربیننده می شود. چه شما تصــویر های خود را برای لایک خوردن روی شبکه های اجتماعی آپلود می کنید یا خیر، همیشه باعث دلگرمی اســت که ببینیم تصــویر هایمان مورد توجه دیگران قرار گرفـــــته و خیلی ها آن را به اشتراک گذاشته اند.

اما سوال اینجاســت که چگونه این کار را انجام دهیم؟

خلاق باشید

شاید خیلی چیزها این روزها مد باشد اما مردم نوآوری را دوست دارند. پس چرا کمی از خود خلاقیت نشان ندهیم؟ البته منظور ما خریدن یک مونوپاد نیست. به جای آن در سلفی های خود یک کار جدید انجام دهید. ما چند نمونه از چیزهایی که تصــویر را برای بیننده جذاب می کند به شما معرفی می کنیم، اما سعی کنید که خلاق باشید.

نشان دهید که چقدر آدم باحالی هستید

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

اگر از یک حیوان نگه داری می کنید می توانید تصــویر های بامزه با هم بگیرید. برای مثال طوری تصــویر بگیرید که انگار نصف انسان و نصف حیوان هستید. حیوان خانگی خود را طوری جلوی دوربین بگذارید که نصف صورت شما را بپوشاند. این کار تصــویرتان را از فیلترهای اینستاگرام و اسنپ چت بامزه تر می کند.

به جزئیات توجه کنید

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

با تمرکز روی جزئیات نشان دهید که داســتانی پشت سلفی های شما وجود دارد. ببینید که به چه چیزی علاقه دارید و آن را در تصــویر خود نشان دهید.

نمی توانید بدون موسیقی زندگی کنید؟ یک تصــویر از خود با نت های موسیقی بگیرید. عاشق بسکتبال هستید؟ از خودتان با لباس بسکتبال تصــویر بگیرید. با این کار همه کسانی که با شما علایق یکسانی دارند تصــویرتان را لایک خواهند کرد.

اکسسوری را فراموش نکنید

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

برای جذاب تر کردن تصــویر ها از اکسسوری اســتفاده کنید. چه اکسسوری شما یک گردنبند با تم هری پاتر اســت چه یک ساعت هوشمند اپل واچ، حتماٌ کسانی پیدا می شوند که از آن خوششان بیاید. اما به یاد داشته باشید که حتماٌ از هشتگ های مناسب اســتفاده کنید.

سلفی های گروهی

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

البته این مورد حسابی بحث برانگیز اســت چرا که بیشتر مردم به شما پیشنهاد می کنند که این کار را نکنید و فقط تا دو نفر را در سلفی های خود جای دهید. اما ما به شما می گوییم که ریسک کنید و یک سلفی گروهی بگیرید.

البته ما منظورمان این نیست که مانند افراد مشهور تصــویر بگیرید که همه چیز در تصــویر هایشان عالی اســت. در عوض دفعه بعدی که با دوستانتان تصــویر سلفی گرفـــــتید همه با هم این کار را بکنید. این کار مزایای زیادی دارد. اول این که هرکدام یک تصــویر خوب از یک خاطره خوب دارید. دوم این که طریقهی بسیار بامزه برای شوخی کردن با فرهنگ سلفی گرفـــــتن اســت.

خود را بپوشانید

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

با نشان دادن تنها بخشی از صورت خود کمی تصــویر هایتان را رمزآلود کنید. صورت خود را با یک پتو ( یا گربه!) بپوشانید، یا دوربین خود را طوری تنظیم کنید که فقط نصف صورتتان دیده شود. این کار تصــویر شما را هنری تر می کند.

از سایه خود تصــویر بگیرید

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

وقتی که از سایه خود تصــویر می گیرید دو نکته را در نظر داشته باشید. اول این که خورشید حتماٌ باید پشت سر شما باشد تا سایه شما واضح تر دیده شود. دوم این که سطحی را بیابید که سایه شما را برجسته تر نشان دهد. برای مثال ساحل و امواج دریا می تواند پیش زمینه بسیار زیبایی برای سلفی های سایه شما شود.

بازتاب بیشتر ( یا کمتر؟)

 چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها:

این نیز یکی دیگر از توصیه هایی اســت که می تواند بحث برانگیز باشد. اگر نمی خواهید زیاد ریسک کنید خیلی از بازتاب در تصــویرهای خود اســتفاده نکنید. اما اگر دوست دارید کار جدیدی بکنید، بازتاب می تواند تصــویر های شما را بسیار جالب و جذاب کند.

اگر می خواهید این طریقه را امتحان کنید می توانید از عینک آفتابی، در شیشه ای فطریقهگاه ها یا آینه ماشین اســتفاده کنید.

چیزهایی که باید به خاطر بسپارید

حال که یاد گرفـــــتید چه کار کنید تا سلفی های شما پربازدید شود باید چند نکته را در نظر بگیرید. اول این که به سلفی گرفـــــتن معتاد نشوید، در جاهای خطرناک و یا ممنوع این کار را نکنید، در مکان های مقدس سلفی های مسخره نگیرید، حتی اگر آن مکان از نظر دین و یا فرهنگ شما مقدس نیست و حیاتی تر از همه مواظب باشید سلفی های شما باعث آزار دیگران نشود. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چه سلفی هایی پربیننده می شوند؟ میهنی ها: اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.