آگوست 2017 - انجمن تربیت بدنی و علوم ورزشی
۹ام شهریور ۱۳۹۶ ورزشی

بازیکن انجمن تربیت بدنیی پرسپولیس در صفحه اینستاگرامی خود از مردم برای کمک به کودکی بیمار درخواست کمک کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حسین ماهینی نوشته: اسمش بنیامینه ولى مامانش على کوچولى صداش میکنه. سه سالشه ولى نمیتونه مثل بچه هاى سه ساله دیگه بدوئه و شیرین زبونى کنه و دل مامان و باباش رو ببره، چون از دو ماهگى براى زنده موندن به دستگاه وصله. مامان على کوچولو سه ساله به جاى این که دلش قنج بره براى شیطونى هاى پسرش، روزى چندین بار براش فیزیوتراپى ریه و اندام انجام میده و ترشحاتش رو ساکشن میکنه… ولى هنوز امید داره به معجزه… على کوچولو یه بیمارى نادر ژنتیکى داره به اسم “اس. ام. اى. تیپ یک” که اکثر بچه هایى که دچارش میشن توى همون نوزادى جونشون رو از دست میدن، ولى سه ساله که داره مقاومت میکنه. شاید على کوچولو هم مثل مامانش به معجزه اعتقاد داره…

سر راه این معجزه یه مانع هست به اسم “اسپینارازا” که معروفه به گرون ترین داروى قرن. آمپولى که باید در یک دوره درمان یک ساله به نخاع تزریق بشه و البته نه در ایران…شاید قراره که ما همون معجزه زندگى على کوچولو و مامانش باشیم. شاید قراره کنارشون باشیم که دیگه تنها نباشن. شاید بتونیم بعد ها از على کوچولو متشکر باشیم، به خاطر کمکى که به ما کرده براى احساس آدم بودن، براى افتخار شریک بودن در خلق یه معجزه…
۵۰۲۲۲۹۱۰۶۳۷۷۹۶۲۱ بنیامین صالحى مهربان

پ.ن اول: از همه دوستان و همکاران خواهش میکنم که اگه براشون مقدوره توى خلق این معجزه کمک کنن و شریک بشن. هزینه درمان على کوچولو اصلاً کم نیست

پ.ن دوم: همونطور که در مورد صحت شرایط على کوچولو تحقیق و پیگیرى کردم، قول میدم نتایجش رو هم پیگیر باشم و با جزئیات اطلاع رسانى کنم

 

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

735194 158 چاقوکشی، تمرین صبای قم را تعطیل کرد

چاقوکشی و دعوای عده‌ای اراذل و اوباش در حمایت از بازیکنانی که دیگر حایی در ترکیب این تیم دسته اولی ندارند، باعث تعطیلی تمرین صبای قم شد.

به نقل میزان، چاقوکشی و دعوای عده‌ای اراذل و اوباش در حمایت از بازیکنانی که دیگر حایی در ترکیب این تیم دسته اولی ندارند، باعث تعطیلی تمرین صبای قم شد.

قبل از اینکه تکلیف کادرفنی باشکاه صبای قم مشخص شود، برخی مسوولان با اتفاقاتی عجیب و غریب اقدام به عقد قراداد چند بازیکن کم نام و نشان سفارشی و بی‌کیفیت با صبای قم کردند که از همان ابتدا هم ابهاماتی درباره آینده این نفرات وجود داشت.

نکته جالب توجه اینجاســت که با روی کار آمدن کادر فنی جدید، این بازیکنان بی کیفیت متوجه شدند دیگر جایی در این تیم نخواهند داشت. در نتیجه این اتفاق تعدادی از اراذل و اوباش در حمایت تعدادی از این بازیکنان بی کیفیت امروز در محل تمرینات صبای قم حاضر شدند و با چاقوکشی و تهدید عملا عامل تعطیلی تمرینات شدند.

مســاله حیرت انگیز اینجا بود که این افراد عملا کادرفنی و مدیران باشگاه را تهدید کردند اگر بازیکنان مورد حمایت آنها جایی در ترکیب صبای قم نداشته باشند، از این پس اجازه تیم داری و تمرین کردن به تیم نخواهند داد. با توجه به این فاجعه رخ داده باید دید واکنش مسوولان اســتان قم و باشگاه به این حواشی رخ داده چه خواهد بود!

گفتنی اســت بازنگری در قرارداد چند بازیکن ناشناخته و بی کیفیت صبا سر نخی جدی برای طریقهن شدن تملسف اتفاقات پشت پرده در نقل و انتقالات اخیر باشگاه خواهد بود که توسط مسوولان باید بررسی شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته چاقوکشی، تمرین صبای قم را تعطیل کرد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

1384916 514 خلاصه بازی پرتغال 5   1 جزایر فارو
خلاصه بازی پرتغال ۵ – ۱ جزایر فارو
داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته خلاصه بازی پرتغال ۵ – ۱ جزایر فارو اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

هیوندای توسان، یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای بازار ایـــران اســت که در بسیاری از نقاط جهان، با مدل AWD و پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری توربوشارژ، عرضه می‌شود.

نسخه‌ی لیمیتد مدل ۲۰۱۷ خودروی هیوندای توسان با سیستم AWD و پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری توربوشارژ یک اعجوبه‌ی مدرن و بسیار هیجان‌انگیز اســت. به نظر می‌رسددر سطح جهانی، اکنون توسان با اســتقبال بهتری مواجه شده و ادامه‌دهنده‌ی رشد بالای فطریقه محصولات هیوندای باشد. در بازار جهانی حیاتی‌ترین رقبای این خودرو، هوندا CR-V، مزدا CX5، تویوتا Rav4، نیسان قشقایی، کیا اسپورتیج و جیپ چروکی هستند، که همگی آن‌ها به غیر از مزدا و جیپ، در ایـــران حضور دارند.

14714290 d704 4e41 acb9 0942c2854f1d توانایی‌های نسخه‌ی فول آپشن هیوندای توسان در امریکا

در مقایسه با خودروی کامپکت فورد گرانادا، که مجهز به پیشرانه‌ی ۴.۱ لیتری شش سیلندر خطی و دارای وزنی در حدود ۳،۱۲۰ پوند (۱۴۱۵ کیلوگرم) اســت، نسخه‌ی لیمیتد هیوندای توسان ۲۰۱۷ برتری واضحی دارد. حجم پیشرانه خودروی توسان، کمتر از نصف  فورد گرانادا اســت در حالی که وزن آن حدود ۵۰۰ پوند (۲۲۶ کیلوگرم) بیشتر  اســت و این یعنی خودروی توسان مجهز به توربوشارژ با حجم کم‌تر، قدرت بیشتری تولید می‌کند. پیشرانه‌ی کراس‌اوور توسان برای چنین خودرویی که از آن اســتفاده‌ی عمومی و شهری ‌می‌شود، کاملا مناسب اســت.

463ceeac a5b2 4e21 b07e 72d39b5666a3 توانایی‌های نسخه‌ی فول آپشن هیوندای توسان در امریکا

در یک بررسی که گروهی از مهندسان رسانه‌ی موتورترندز برای مقایسه‌ی خودروی هیوندای توسان با بعضی خودروها انجام دادند، نظرات جالبی راجع به توسان ارائه شد. این موضوع، شامل مواردی مانند “قدرت متوسط اما قابل قبول” و “کاملا عالی برای اکثریت قریب به اتفاق مصرف‌کنندگان” اســت، ولی بعضی از کارشناسان اظهار داشتند که این خودرو علاوه بر همه‌ی این محاسن، کم‌شتاب و خسته‌کننده اســت.

زمان صفر تا ۱۰۰ کلیومتر بر ساعت خودروی توسان ۷.۹ ثانیه اســت. این شتاب برای پیشرانه‌ای با این حجم و اندازه مناسب اســت و تنها ۰.۴ ثانیه کندتر از مدل ۲۰۱۷ خودروی تمام چرخ محرک هوندا CR-V اســت، که با پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ و چهار سیلندر خطی ارائه می‌شود و ۰.۵ ثانیه نیز سریعتر از مدل ۲۰۱۷ خودروی مزدا CX-5 گرندتور اســت که دارای پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری چهار سیلندر  و بدون توربوشارژ اســت. شاسی‌بلند توسان مسیر یک چهارم مایل (۴۰۰ متر) را در ۱۶.۲ ثانیه و با حداکثر سرعت ۸۵.۵ مایل بر ساعت (۱۳۷ کیلومتر بر ساعت) طی می‌کند.

0d0a7409 0c7a 42fe bd66 5364929855f3 توانایی‌های نسخه‌ی فول آپشن هیوندای توسان در امریکا

مقاله‌های مرتبط:

تیم مهندسان هنگام بررسی متوجه شدند که اگر چه خط قرمز دور موتور توسان در ۶۵۰۰ دور بر دقیقه گفته شده اســت، اما محدود‌کننده سرعت آن در ۶۰۰۰ دور بر دقیقه به راننده اخطار می‌دهد. سیستم انتقال قدرت دو کلاچه هفت سرعته توسان ۲۰۱۷ در مجموع به خوبی کار می‌کند، البته اگر روی برنامه‌ی مصرف بهینه‌ی سوخت قرار داشته باشد.

تنها عیب این سیستم در موقع حرکت تخت گاز اســت که در این صورت به خاطر وجود سیستم هشدار، کلاچ گاهی نیروی پیشرانه را قطع می‌کند و اجازه انتقال نیرو به چرخ‌ها را نمی‌دهد تا دور پیشرانه از میزان ایمن بالاتر نرود. این وضعیت به هیچ وجه ناامن نیست و فقط یک هشدار ایمنی خواهد بود که به مرور زمان، عادی می‌شود.

07399160 3565 4dce aeb9 3d1e2ccc1005 توانایی‌های نسخه‌ی فول آپشن هیوندای توسان در امریکا

در پایان مشخصات فنی نسخه‌ی لیمیتد خودروی شاسی‌بلند هیوندای توسان ۲۰۱۷ ارائه می شود.

سیستم محرکه خودروپیشرانه جلو، تمام چرخ محرک، ۵ سرنشین، شاسی‌بلند ۴ در    
پیشرانه۱.۶ لیتر، توربوشارژ، ۱۶ سوپاپ DOHC
تعداد سیلندرچهار سیلندر ردیفی
حداکثر توان۱۷۵ اسب بخار
حداکثر گشتاور۲۶۴ نیوتن‌متر
وزن خالص۱۶۲۶ کیلوگرم
اســتاندارد آلایندگییورو ۵
طول۴۴۷۵ میلی‌متر
عرض۱۸۴۹ میلی‌متر
ارتفاع۱۶۴۵ میلی‌متر
شتاب صفر تا صد کیلومتر ۷.۹ ثانیه
مسیر یک چهارم مایل (۴۰۰ متر)۱۶.۲ ثانیه با سرعت ۱۳۷ کیلومتر بر ساعت
قیمت پایه۳۲,۱۹۵ دلار

گالری عــکــس هـا

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته توانایی‌های نسخه‌ی فول آپشن هیوندای توسان در امریکا اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

ســال ۲۰۰۳ میلادی بود که بنتلی برای نخستین بار مدل کانتینِنتال GT را به‌عنوان اولین ساخته تولید انبوه خود (و نیز اولین محصول پس از خریداری سهامَش توسط گروه فولکس واگِن در ۱۹۹۸) به دنیای خودرو معرفی کرد.

157940 962 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

نسل اول این گرند تورِر انگلیسی تا ســال ۲۰۱۱ روی خط تولید بود و پس از آن جای خود را به نسل دومی داد که قرار اســت تا انتهای ۲۰۱۷ به فطریقه برسد. 

با وجود اینکه در نسل دوم به‌روزرسانی‌ها و ارتقادِهی‌های قابل‌توجهی مثل ارائه نسخه سوپراسپرت با قلب ۷۰۰ اسب بخاری روی کانتینِنتال انجام شد، اما دردسر قدیمی بودن پلتفرم (مشترک با فولکس واگِن فِیتون) گریبانش را به‌سختی می‌فشرد و گاهاً نمی‌گذاشت آب خوش از گلویش پایین برود. 

در نتیجه بنتلیِ بزرگ بر آن شد تا با ارائه نسلی کاملاً جدید بر این معضل هم فائق آمده و با آمادگی بیشتری به سمت گرند تورِرهای لوکس بازار حمله‌ور شود.

157941 984 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

ظاهر خودرو تغییر فاحشی نداشته و شاکله اولیه خود را کاملاً حفظ کرده اســت. تنها نکته قابل‌توجه، بهره‌گیری از عناصر بصری موجود در مدل مفهومی EXP 10 Speed 6، از جمله چراغ‌های جلو و عقب می‌باشد که در آوردگاه ۲۰۱۵ ژنو به نمایش درآمد و نظرهای بسیاری را به خود جلب نمود. 

در بحث ابعاد بدنه، به لطف اســتفاده از پلتفرم MSB مشترک با پورشه پانامرا، فاصله بین دو محور به میزان ۵٫۳ اینچ (۱۳۴٫۶ میلی‌متر) افزایش یافته و این امکان را برای طراحان فراهم ساخته تا با بهره‌گیری از خطوطی کشیده‌تر، نمایی تنومندتر و زیباتر به کانتینِنتال ببخشند. رینگ‌ها هم به‌صورت اســتاندارد از نوع ۲۱ اینچی بوده و در صورت انتخاب مالک با نمونه غول‌پیکر ۲۲ اینچی تعویض می‌شوند.

157943 908 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

با ورود به داخل اتاق در دریایی از چرم، چوب و فلز فوق‌العاده باکیفیت غوطه‌ور خواهید شد. طبق گفته‌های رسمی کمپانی، برای کابین هر دستگاه کانتینِنتال جدید بیش از ۹٫۲ متر مربع چوب موردنیاز اســت و نصب آن مجموعاً ۹ ساعت به طول می‌انجامد. صندلی‌ها از نوع برقی ۱۲ جهته بوده و روکش چرمی‌شان طرحی موسوم به “الماس در الماس (Diamond in Diamond)” دارد که توسعه و نهایی شدنش ۱۸ ماهِ تمام زمان برده اســت.

برخی دیگر از ادوات با قطعات برنزی پوشیده شده و جلوه خاصی به اتاق نشیمن گرند تورِر جوان انگلیسی بخشیده‌اند. در مورد سیستم صوتی هم اگر نمونه اســتاندارد ۶۵۰ واتی با ۱۰ بلندگو برایتان کافی نبود می‌توانید گزینه بَنگ اَند اُلوفسِن (Bang and Olufsen) با ۱۵۰۰ وات قدرت و ۱۶ بلندگو یا نمونه ۲۲۰۰ واتی ساخت کمپانی انگلیسی نایم (Naim) با ۱۸ بلندگو را برگزینید.

157945 329 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

اما جدای از همه این‌ها، نمایشگر چرخان بنتلی (Bentley Rotating Display) را باید شاخص‌ترین ویژگی کابین بازطراحی شده کانتینِنتال دانست. این صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی هنگام خاموش بودن خودرو زیر لایه‌ای از چوب مخفی می‌شود اما به محض فشردن دکمه اســتارت چرخیده و روبروی چشمانتان قرار می‌گیرد. البته حالت سومی هم وجود دارد و آن بازهم صفحه‌ای چوبی اســت که سه نشان‌دهنده آنالوگ دایره‌ای شکل (زمان‌سنج، دماسنج، قطب نما) را در خود جای داده؛ ایده‌ای بس جالب توجه، تجملاتی و البته کاملاً غیر ضروری!

157946 117 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

اما نگاهی به زیر کاپوت بیاندازیم. بنتلی پیشرانه ۶ لیتری (۵۹۹۸ سی‌سی) W12 خود را برای تپیدن در سینه کانتینِنتال جوان مورد به‌روزرسانی قرار داده و مدعی اســت که ابعاد آن ۲۴ نسبت کوچکتر از یک بلوک ۱۲ سیلندر V شکل با مشخصات یکسان اســت! از طرفی قدرت و گشتاور این نیروگاه غیرنظامی نیز به ترتیب به ۶۲۶ اسب بخار و ۹۰۰ نیتوتن‌متر بالغ گردیده و برای ثبت شتاب صفر تا یکصد کیلومتر بر ساعت طی تنها ۳٫۷ ثانیه مانعی پیشِ روی خود نمی‌بیند. 

نقل و انتقال ارقام مذکور بر عهده فلایویل دوگانه جدید و جعبه‌دنده هشت سرعته دو کلاچه خودکار قرار گرفـــــته تا شتاب‌گیری‌ها و تعویض دنده‌ها نرم‌تر انجام شوند. همچنین به لطف بهره‌گیری از فناوری خاموش/طریقهن (Start/Stop) و نسخه پیشرفـــــته‌تر سامانه غیرفعال سازی سیلندرها، آلایندگی منتشره از مجموعه فنی به نسبت مدل کنونی ۱۶ نسبت کاهش را نشان می‌دهد.

تلفیق و ارائه همزمان سواری لوکس و راحت و چابکی و چالاکی درخور توجه مورد دیگری اســت که طی پروسه طراحی و ساخت کار زیادی برده و توجه فوق‌العاده‌ای را به خود معطوف ساخته اســت. سامانه چهار چرخ محرک (AWD) برای دستیابی به هندلینگ بهتر، بجای تقسیم گشتاور به‌صورت ۴۰/۶۰ نسبت جلو/عقب، در حالت عادی تمامی آن را به چرخ‌های عقب می‌فرستد و هنگام نیاز محور جلو را هم تغذیه می‌کند. 

سامانه “سواری پویای بنتلی (Bentley Dynamic Ride)” با دریافت محرک‌های الکترونیکی میله‌های ضد غلتش هریک از محورها، موجب کاهش پیچش بدنه و افزایش چسبندگی به سطح مسیر حرکت می‌گردد. دیسک‌های ترمز حدود ۱۲ میلی‌متر بزرگت‌تر شده و ۴۱۹ میلی‌متر (۱۶٫۵ اینچ) قطر دارند. 

تعلیق بادی جدید نیز بسته به حالت رانندگی انتخابی توسط راننده می‌تواند همچون فنرهای اسپرت، سخت یا مثال لیموزین‌های لوکس، نرم و راحت باشد. البته حالت‌های رانندگی مذکور که شامل راحت (Comfort)، بنتلی (Bentley) و اسپرت (Sport) می‌باشند، عملکرد پیشرانه، جعبه‌دنده و دیگر سامانه‌های دخیل در دینامیک خودرو را هم دستخوش تغییر نموده و تنها به سامانه تعلیق اکتفا نخواهند کرد.

مشتریان خوش اقبال بنتلی برای شخصی‌سازی گرند تورِر لوکس خود ۱۷ رنگ بدنه مختلف، ۱۵ نوع کف‌پوش اتاق، ۱۲ نوع چوب و ۱۵ نوع چرم پیشِ رو خواهند داشت. اگر هم هیچ‌یک از این‌ها مورد پسندشان نبود می‌توانند سراغ مولینِر (Mulliner) رفـــــته و با پرداخت هزینه بیشتر، بدون هیچ محدودیتی هرآنچه را که دلشان می‌خواهد در خودطریقهان داشته باشند.

نسل جدید بنتلی کانتینِنتال به‌زودی در نمایشگاه ۲۰۱۷ فرانکفورت در معرض تماشای عموم قرار خواهد گرفـــــت. مشخصات قیمتی و شرایط فطریقه نیز متعاقباً اعلام می‌گردد.

157942 702 معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی!

مشخصات فنی بنتلی کانتینِنتال ۲۰۱۹

نوع خودرو: گرند تورِر کوپه دو درب – پیشرانه جلو – دو دیفرانسیل

طول / عرض / ارتفاع (میلی‌متر): ۴۸۵۰ / ۱۹۶۶ / ۱۴۰۵

فاصله بین دو محور (میلی‌متر): ۲۸۵۱

وزن خشک (کیلوگرم): ۲۲۴۴

حجم صندوق بار (لیتر): ۳۵۸

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۵۹۹۸ سی‌سی W شکل با توربو دوقلو

بیشینه قدرت (اسب بخار/دور بر دقیقه): ۶۲۶ / ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰

بیشینه گشتاور (نیوتن‌متر/دور بر دقیقه): ۹۰۰ / ۱۳۵۰ تا ۴۵۰۰

جعبه‌دنده: هشت سرعته دو کلاچه خودکار

شتاب صفر تا یکصد کیلومتر بر ساعت (ثانیه): ۳٫۷

سقف سرعت (کیلومتر بر ساعت): ۳۳۳

ترمزها (جلو/عقب): هردو دیسکی آهنی

تعلیق (جلو/عقب): بادی با فنرهای سه حجره‌ای

مصرف سوخت شهری/جاده‌ای (لیتر در یکصد کیلومتر): ۱۷٫۷ / ۸٫۹

حجم مخزن سوخت (لیتر): ۹۰

آلایندگی کربن دی‌اکسید (گرم بر کیلومتر): ۲۷۸

منبع: پدال

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته معرفی نسل جدید بنتلی کانتینِنتال GT، اشراف‌زاده انگلیسی! اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

336310 633 مصادره اموال در کشور متوقف شود

وزیر اطلاعات گفت: باید امنیت مالی و حیثیتی برای سرمایه گذار فراهم شود.

حجت الاسلام محمود علوی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان در سخنانی با بیان اینکه امیدواریم همت شما باعث شود سرمایه های ارزشمند اســتان در زمینه های مختلف صنایع،   گردشگری و … شکوفا شود، اظهار داشت: لرستان یک اســتان کهن با سرمایه های ارزشمند اســت که می تواند گردشگری را شکوفا کند.

وی با بیان اینکه  فعالان اقتصادی خیلی از کشورها در حوزه زیرساخت ها سرمایه گذاری می کنند، گفت: در دنیا بالاترین نرخ رشد را چین دارد که در زمینه زیرساخت های آن مانند اتوبان، فرودگاه و … بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده اســت.

برای سرمایه گذار امنیت جانی و مالی قائلیم
وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر دست به دست هم دهیم می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم، گفت: بخشی از فرزندان ملت مسئولیت های اجتماعی را به عهده گرفـــــته اند و بخش دیگر در بخش خصوصی هستند و اگر بخواهیم به هم نگاه کنیم تا کارها را دولت انجام دهد، کار پیش نمی رود.

حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه در سایر کشور ها افراد جویای کار در شرکت های خصوصی دنبال کار می گردند، گفت: اگر در آن بخش کار گیر نیاوردند با ناراحتی به سراغ بخش دولتی می روند.

وی با بیان اینکه بخش کمی از اشتغال در درون دولت ها اســت، گفت: در سوئیس تعداد نفرات دولت از تعداد کارکنان یک شرکت هواپیمایی کمتر اســت و دولت سوئیس برای ملت سوئیس خرج زیادی ایجاد نکرده اســت و ما در ایـــران باید به این سمت حرکت کنیم، این در حالیست که در ایـــران هرکس جویای کار اســت به سراغ بخش دولتی می رود.

وزیر اطلاعات با تاکید بر ضرورت تامین امنیت سرمایه گذاری بیان داشت: وقتی ایـــران به تعبیر رهبری امنیت پایدار و بی بدیل پیدا می کند نه تنها سرمایه گذار ایـــرانی بلکه خارجی ها نیز در کشور سرمایه گذاری می کنند.

حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه سرمایه گذران کشورهای حاشیه ای و عرب به جای کشورهای دیگر به ایـــران می آیند و سرمایه گذاری می کنند، گفت: سرمایه گذار حرمت دارد و ارزشمند اســت و ما برای سرمایه گذار امنیت جانی و مالی قائلیم و آن را تامین می کنیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار باید بداند صاحب اول و آخر مالش خودش اســت و به اندک بهانه ای مال اش مصادره نمی شود، گفت: اگر بحث مصادره در کشور پایان نیابد انتظار سرمایه گذاری هم نباید داشت.

کسی که به سمت بازداشت فعالان اقتصادی برود، نقطه پایان مسئولیت اش را رقم می زند
وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه باید امنیت مالی و حیثیتی برای سرمایه گذار  فراهم شود، گفت: سرمایه گذار و فرد مولد، سردار عرصه اقتصادی اســت و در این راســتا به همکارانم گفته ام در عرصه مبارزه با فساد باید مبارزه جدی و بی امان باشد و در نحوه مبارزه بدانید «دستگیر کردن» آخرین راه حل اســت.

حجت الاسلام علوی یادآور شد: کافی اســت یک همکار من برود به سمت بازداشت یک فعال اقتصادی، با این کار خودش نقطه پایان مسئولیت اش را رقم می زند؛ اگر اعتبار سرمایه گذار مخدوش شود کجا می تواند فعالیت کند؟

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری امنیت آفرین اســت، سرمایه گذار خارجی وقتی بیاید با خود امنیت هم می آورد، باید کاری کنیم کفه حجم سرمایه گذاری خارجی بالاتر باشد، اظهار داشت: امروز هم در شرایطی در دنیا هستیم که دیگر سرمایه گذاری یک مقداری خطر پذیر شده اســت و ما باید از این فضا بیشترین اســتفاده را کنیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر دنبال این باشیم فرهنگ دینی و معنوی هم در جامعه رشد کند راه اش اقتصاد مبتنی بر امنیت اســت، خداوند وقتی از مردم مکه انتظار بندگی دارد، اول اقتصاد را شکوفا می کند و بعد امنیت را پایدار می کند بعد می گوید بندگی کنند، بندگی خدا هم با امنیت و اقتصاد شکوفا ایجاد می شود.

وزارت اطلاعات به دنبال امنیت همراه با شادابی اســت
حجت الاسلام علوی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات دنبال این اســت که امنیت همراه با شادابی حاکم شود، اولین عامل امنیت خداوند متعال اســت و خدا خوف و هراس جامعه را تبدیل به امنیت می کند، افزود: امنیت همراه با شادابی و انگیزه کاری چیزی اســت که وزارت اطلاعات دنبالش اســت، در این راه باید با موانع سرمایه گذاری برخورد کنیم نه با سرمایه گذاری.

وی یادآور شد: سرمایه داشتن جرم نیست، سرمایه را داشتن و فعال نکردن آن جرم اســت، آن کسانیکه سرمایه را راکد نگه می دارند و فعال نمی کنند عذاب بدی خواهند داشت.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه کسی که پول اش را در این سرزمین میخ کوب می کند و واحد تولیدی راه می اندازد باید دست اش را هم ببوسیم، اظهار داشت: فعال اقتصادی داشته ایم که در کارگاه اش ۱۰ هزار نفر نان می خورده اند، اگر به سرمایه گذار احترام می گذاریم به خاطر آن ۱۰ هزار نفر اســت نه به خاطر اینکه پول دارد؛ این آدم را بنا به دلیلی گرفـــــتند و بازداشت کردند و نهایتا تعداد کارگران اش به ۳ هزار نفر کاهش یافت.

رفیق سرمایه گذاران هستیم
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه باید در حال رشد و پیشرفـــــت باشیم، این موضوع نیاز به آرامش دارد و این را دنبال می کنیم، تصریح کرد: شکوفایی اقتصادی همانطور که نیاز به امنیت دارد به سلامت هم نیاز دارد، نمی شود این دو را به پای هم قربانی کرد؛ امروز مشاوره های بین المللی را به کسی می دهند که شاخصه های امنیتی آن نشان دهنده پایین بودن ضریب فساد باشد و خوشبختانه سازمان شفاف سازی بین المللی اعلام کرده اســت که نرخ فساد در ایـــران کاهش یافته اســت.

وی ادامه داد: اگر سلامت و امنیت اقتصاد باشد، اقتصاد مقاوم می شود، ضربه بخورد زمین نمی خورد.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه همکاران ما در خیلی اســتان ها کمک کردند به مسئولان، کمک کردند تا واحدهای غیرفعال و کم فعال تزریق نقدینگی شوند و در تسهیل روند وام دهی کمک کردند تا واحدهایی که تعطیل شدند یا با نسبت پایینی فعالیت می کنند بتوانند تولید خود را افزایش دهند.

حجت الاسلام علوی با اشاره به اینکه اگر باعث تقویت روحی و انگیزه سرمایه گذار شویم، از دعای خانواده هایی که از فرصت شغلی اســتفاده می کنند بهره مند می شویم، خطاب به سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی تصریح کرد: ما به جای اینکه رقیب شما باشیم رفیق شما هستیم، همین که خیر شما به جامعه و حوانان برسد ما یک عالم دعای تان می کنیم و در جهت امنیت حیثیت و آبروی تان فعالیت می کنیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته مصادره اموال در کشور متوقف شود اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

پاناسونیک روز گذشته در آستانه‌ی بازگشایی نمایشگاه ایفا در برلین در یک کنفرانس مطبوعاتی از اسپیکر GA10 رونمایی کرد.

دستیار صوتی گوگل در اسپیکر هوشمند گوگل هوم، به تدریج در حال ارائه روی دستگاه‌های شخص ثالث اســت. پس از معرفی اسپیکر هوشمند سونی، اکنون رقیب هم‌وطن آن‌ها پاناسونیک نیز محصول جدید خود را با وعده‌ی ارائه‌ی کیفیت صدای بهتر عرضه کرده اســت.

این اسپیکر، یکی از اولین‌ محصولات مبتنی بر دستیار گوگل محسوب می‌شود که به فرامین صوتی نظیر پخش موزیک، پاسخ به سوالات یا کنترل دیگر دستگاه‌های متصل واکنش نشان می‌دهد. تمایز GA10 با گوگل هوم، تمرکز بر کیفیت صدا اســت. این اسپیکر از یک ووفر ۸ سانتی‌متری و سیم‌پیچی دوگانه‌ی صدا ساخته شده اســت و به ادعای پاناسونیک قادر به تولید باس موثر و صدای بسیار قوی‌تری خواهد بود.

در قسمت بالای این محصول، دو بلندگوی ۲۰ میلی‌متری قرار دارد که صدا را تا زاویه‌ی ۴۵ درجه پخش می‌کند و از این طریق یک افکت صدای گسترده، شفاف و وسیع خلق می‌کند.

31c17b65 cbe9 4f0d a2f0 9affc87f07f5 پاناسونیک از اسپیکر هوشمند مبتنی بر گوگل اسیستنت رونمایی کرد

وب‌سایت وایرد در نقد و بررسی گوگل هوم، آن را شبیه یک تصفیه‌کننده‌ی هوا قلمداد کرده بود؛ اما اسپیکر پاناسونیک ظاهر کاملا متفاوتی با محصول گوگل دارد. GA10 با ظاهر مینیمال و جعبه‌مانند خود، بیش از همه به یک اسپیکر سنتی شباهت دارد. این محصول از یک بدنه‌ی آلومینیومی و یک پوشش توری فابریک بهره می‌برد و در دو رنگ مشکی و سفید قابل سفارش خواهد بود.

گوگل، ابتدای امســال هنگامی که یک کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری منتشر کرد، دستیار صوتی خود را به صورت گسترده در اختیار تولیدکنندگان شخص ثالث قرار داد. در نمایشگاه ایفای امســال، حداقل از دو اسپیکر دیگر مبتنی بر این فناوری رونمایی خواهد شد. یکی از آن‌ها اسپیکر Zolo Mojo ساخت کمپانی انکر و دیگری TicHome Mini ساخت کمپانی Mobvoi خواهد بود. گوگل روز گذشته در یک پست وبلاگی از این دو نام برد.

گوگل اسپیکر هوشمند خود را در اکتبر ســال گذشته به عنوان رقیبی برای اکوی آمازون عرضه کرد. کمپانی آمازون نیز فناوری دستیار صوتی خود را در اختیار تولیدکنندگان شخص ثالث قرار داده اســت. اسمارت اسیستنت لنوو یکی از اسپیکرهایی اســت که از الکسا، دستیار صوتی آمازون بهره می‌برد.

442777bc 670e 402f a820 3cc3e605ad46 پاناسونیک از اسپیکر هوشمند مبتنی بر گوگل اسیستنت رونمایی کرد

کمپانی اپل نیز در حال ساخت اسپیکر هوشمند خود به نام هوم‌پاد اســت که سیری، دستیار صوتی این شرکت را اجرا می‌کند. انتظار می‌رود این محصول تا ماه دسامبر آماده‌ی فطریقه شود.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته پاناسونیک از اسپیکر هوشمند مبتنی بر گوگل اسیستنت رونمایی کرد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

735196 658 آژانس به کار حرفه‌ای خود ادامه داد/ لفاظی‌های آمریکا تاثیری ندارد

نماینده ایـــران در آژانس گفت: گزارش جدید آژانس بار دیگر تایید می‌کند که برنامه هسته‌ای ایـــران در چارچوب برجام جلو می‌رود.

به نقل ایسنا، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایـــران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به انتشار جدیدترین گزارش آژانس درباره اجرای برجام گفت: گزارش جدید آژانس که هشتمین گزارش درباره اجرای برجام و هفتمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راســتی آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود بار دیگر تایید می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای ایـــران اعم از غنی‌سازی با سانتریفیوژهای نسل اول در سایت نظنز، تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای پیشرفـــــته و نسل جدید، تولید آب سنگین، مدرن‌سازی راکتور آب سنگین اراک (که البته با طرف‌های دیگر پیگیری می‌شود)، راکتور تحقیقاتی تهران، برنامه تولید رادیوایزوتوپ پایدار در فردو و سایر بخش‌ها بر اساس برنامه درازمدت اعلام شده ایـــران و در چارچوب برجام جلو  می‌رود.

وی ادامه داد: آژانس به کار حرفه‌ای و بی‌طرفانه خود بر اساس اســتانداردهای پادمانی به راســتی آزمایی اجرای برجام ادامه داده و تاکنون نظارت بر اجرای پروتکل الحاقی را همانند بقیه صد و بیست و چند کشوری که آن را اجرا می‌کنند دنبال می‌کند.

نجفی اظهار کرد: متن گزارش شبیه گزارش‌های قبلی اســت و تغییرات آن شامل تحولات فنی از جمله تولید آب سنگین و انتقال مقادیری آب سنگین به خارج (در حالی که با خریداران در حال مذاکره هستیم)، افزایش ذخیره ۳٫۶۷ نسبتی، جایگزینی برخی سانتریفیوژها و مواردی شبیه آن اســت.

نماینده ایـــران در آژانس خاطرنشان کرد: لفاظی‌ها و فضاسازی رسانه‌ای مقامات آمریکایی و سفر نماینده آمریکا به وین تاکنون تاثیری بر فعالیت‌ها و اقدامات راســتی‌آزمایی آژانس و نحوه گزارش‌دهی آن نگذاشته اســت و انتظار ایـــران و همه کشورهای عضو آژانس این اســت که دبیرخانه آژانس به کار حرفه‌ای و بی‌طرفانه خود ادامه دهد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته آژانس به کار حرفه‌ای خود ادامه داد/ لفاظی‌های آمریکا تاثیری ندارد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

1384585 531 قره‌باغ آذربایجان خواهان جذب انصاری‌فرد شد

خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت ورزشی SDNA یونان، روز پایانی نقل و انتقالات فرا رسیده و به احتمال فراوان تکلیف نهایی کریم انصاری‌فرد، مهاجم المپیاکوس نیز مشخص می‌شود.

این رسانه مطرح و معتبر یونانی در ادامه این خبر آورده اســت: مهاجم ایـــرانی می‌داند که جایگاه ثابتی در تیم المپیاکوس ندارد و با توجه به در پیش‌بودن جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه شاید به صورت قرضی راهی تیم دیگری شود.

در میان تیم‌هایی که خواهان انتقال کریم انصاری‌فرد شدند قره‌باغ آذربایجان نیز وجود دارد. قره‌باغ در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و با چلسی، اتلتیکو مادرید و رم همگروه اســت.

تا پایان امروز تکلیف ماندن انصاری‌فرد در تیم المپیاکوس یا انتقال قرضی به تیم دیگری مشخص می‌شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته قره‌باغ آذربایجان خواهان جذب انصاری‌فرد شد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام شهریور ۱۳۹۶ سرگرمی

تحقیقات نشان می دهد که اکسان ‌موبیل، دومین شرکت نفتی جهان، طی چهار دهه‌ی گذشته، به‌طور مکرر افکار عمومی را در مورد سازوکار تغییرات آب و هوایی گمراه کرده اســت.

محققان در مطالعه‌ای جدید با بررسی حدود ۲۰۰ سند تغییرات آب و هوایی مربوط به شرکت اگزون موبیل یا اکسان موبیل (ExxonMobil)، متوجه اختلاف فاحشی بین اظهارات عمومی و اطلاعات داخلی این غول نفتی شدند. محققان دانشگاه هاروارد در مطالعه خود نوشتند:

آنالیزهای ما نتیجه‌گیری می‌کند که اکسان موبیل درباره مسائل علمی مربوط به تغییرات آب و هوایی، مخاطبان غیرعلمی خود را گمراه کرده اســت. اکسان موبیل به آهستگی به علم کمک کرده و با صدای بلند موجب افزایش شک و تردید در مورد آن شده اســت.

این آنالیزها توسط دو مورخ علمی به نام‌های جفری سوپران و نائومی اورسکز پس از گزارش‌های بحث‌برانگیز ســال ۲۰۱۵ انجام گرفـــــت. این گزارش‌ها ادعا می‌کردند که این شرکت برای دهه‌ها در راســتای انکار تغییرات آب و هوایی فعال بوده اســت. این در حالی اســت که محققان خود شرکت، همواره مشغول فعالیت در زمینه‌های علمی بوده‌اند. در بیانیه‌ی ســال ۲۰۱۵، اکسان موبیل تحت عنوان «اسناد را بخوانید» آمده اســت:

 اسناد InsideClimate News (سازمانی فعال در زمینه‌ی محیط زیست) که مربوط به انکار تغییرات آب و هوایی هستند را بخوانید. به نظر می‌رسد، برخی توطئه‌ها در کار بوده تا یافته‌های علمی مربوط به آب‌وهوا را پنهان نگه دارد.

اکسان موبیل مدعی اســت که این ادعاها بر اساس اظهارات عمدتا تحریف شده‌ صورت گرفـــــته‌اند.

17b126be 690c 431c 83fc 4bd757f8a6ea شرکت نفتی اگزون ‌موبیل، افکار عمومی را در مورد تغییرات آب و هوایی منحرف کرده اســت

سورپران و اورسکز، برای این پرونده، اظهارت مربوط به تغییرات اقلیمی این شرکت را در بین ســال‌های ۱۹۷۷ تا ۲۰۱۴ بررسی کردند. این کار شامل بررسی مقالات (علمی کارشناسی شده) محققان اکسان موبیل به همراه اسناد داخلی شرکت و مجموعه‌ای از رپرتاژ آگهی‌هایی بود که در نشریه نیویورک‌تایمز منتشر شده بودند. آنچه این دو محقق متوجه شدند، این بود که هر چه مطالب بیشتر در دسترس عموم قرار می‌گرفـــــت، لحن مربوط به تغییرات آب و هوایی تغییر اساسی می‌کرد. این محققان می‌نویسند:

 برای برآورد تردیدهای منطقی، ۸۳ نسبت مقالات (علمی) و ۸۰ نسبت از اسناد داخلی، نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی واقعی اســت و سرچشمه‌ای انسانی دارد. اما تنها ۱۲ نسبت از رپرتاژ آگهی‌ها چنین کاری انجام می‌دهد و به‌جای آن، ۸۱ نسبت از این نوع مطالب موضعی تردیدآمیز دارند.

این رویکرد دوجانبه، با پرداخت حدود ۳۱ هزار دلار برای هر رپرتاژ آگهی (تقریبا شامل اطلاعاتی ساده و عمومی) دنبال می‌شد که برخلاف یافته‌های محققان این شرکت بوده اســت. این محققان در بخش دیگری از مقاله خود نوشتند:

بخش زیادی از تحقیقات که پشت دیوارهای دفاتر اکسان موبیل پنهان بودند و یا در نشریات علمی با دسترسی محدود (از طریق پی وال یا امکان دسترسی محدود به مشترکان) منتشر می‌شدند، بسیار فنی بودند.

اما در حالی که اکسان موبیل ظهور مسائل علمی جدید در مورد تغییرات آب و هوایی در دهه‌ی ۱۹۷۰ را درک می‌کرد، اما تا ســال ۱۹۹۷ هنوز هم در مورد اظهارات عمومی خود، موضعی مبهم و تردیدآمیز را در دستور کار قرار داده بود. در رپرتاژ آگهی مربوط به همین ســال آمده اســت:

اجازه دهید با این مسئله روبه‌رو شویم، علم تغییرات آب و هوایی بیش‌ازحد نامشخص اســت و دستورالعمل‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که می‌تواند اقتصادها را به‌سوی آشفتگی پیش ببرد. ما هنوز نمی‌دانیم که انسان می‌تواند، چه نقشی در (انتشار) گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن سیاره ایفا کرده باشد.

محققان این مطالعه درحالی‌که اذعان دارند، تحلیل متنی ارتباطات یک زمینه‌ی علمی مشخص اســت، اما فکر می‌کنند که روند کلی این ارتباطات (شرکت فوق) طریقهن اســت. این دو محقق تاکید می‌کنند که مقاله‌ی آن‌ها نشان نمی‌دهد که اکسان موبیل، مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی را انکار و رد کرده یا از افکار عمومی دور نگه داشته؛ بلکه این شرکت همواره موجب گمراهی مردم در مورد گرم شدن کره زمین و دلیل آن شده اســت و ده‌ها ســال اســت که چنین کاری را انجام می‌دهد. اورسکز به نیویورک‌تایمز گفت:

ما متوجه شدیم که آن‌ها حقیقتا دانشمندان خوبی هستند. اما این یافته‌های علمی (محققان شرکت اکسان موبیل) تضاد قابل‌توجهی با رپرتاژ آگهی‌های شرکت دارند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته شرکت نفتی اگزون ‌موبیل، افکار عمومی را در مورد تغییرات آب و هوایی منحرف کرده اســت اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.