جولای 2017 - انجمن تربیت بدنی و علوم ورزشی
۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

724075 564 درگیری دیپلمات ها با داعش در کابل ادامه دارد

وزارت خارجه عراق اعلام کرد، برای بررسی ماجرای حمله تروریستی به سفارت این کشور در کابل یک هیات ویژه راهی افغانستان خواهد کرد و در عین حال از تداوم درگیری میان دیپلمات های عراقی با مهاجمان مسلح خبر داد. همچنین گفته شده، کارکنان این سفارتخانه تخلیه و به سفارت مصر در کابل منتقل شده اند.

به نقل ایرنا، احمد جمال سخنگوی وزارت خارجه عراق، لحظاتی پیش (روز دوشنبه) اعلام کرد که هم اکنون دو تن از دیپلمات های عراقی، در محوطه سفارت، شجاعانه در مقابل مهاجمان مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش مقاومت می کنند.

وی در بیانیه صادره اعلام کرده اســت که تلاش گسترده ای برای تخلیه کارکنان سفارت و انتقال آنان به سفارت مصر در کابل صورت گرفـــــته و تلاش ها برای تخلیه دو تن دیگر از آنان همچنان ادامه دارد.

در این درگیری ها که به دنبال یک عملیات انتحاری در میدان انصاری کابل صورت گرفـــــت، دستکم یک نگهبان سفارت به قتل رسیده اســت و دو تن دیگر زخمی شده اند.

احمد جمال همچنین اضافه کرد که وزارت خارجه به دنبال اجرای تدابیری برای نجات کارکنان سفارت عراق از طریق تماس با طرف های افغان و نیز دولت های دوست می باشد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته درگیری دیپلمات ها با داعش در کابل ادامه دارد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

سفر، انواع متفاوتی دارد و با اهداف و وسایل مختلفی انجام می‌شود. برای آشنایی با انواع سفر، در ادامه با کجارو همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

سفر، دلایل و اهداف متفاوتی دارد. تنوع انواع سفر به اندازه‌ی همه‌ی دلایلی اســت که ما به خاطر آن از جایی به جای دیگر می‌رویم. برخی از سفرها با اهداف کاری و تجاری انجام می‌شوند و در واقع بخشی از وظایف شغلی ما هستند اما بیشتر سفرها با هدف تفریح یا سر زدن به اقوام و خویشان انجام می‌شود.

هر نوع از سفر، ویژگی‌های خاص خود را دارد. شرکت‌های مختلف گردشگری در سراسر دنیا، انواع سفر را شناسایی می‌کنند و با توجه به آنها، انواع تورهای مختلف را برای افراد برنامه‌ریزی می‌کنند. سفر را از جنبه‌های گوناگون می‌توانند تقسیم‌بندی کرد بنابراین هیچ محدودیتی در این تقسیم‌بندی‌ها نیست. مثلا با توجه به هزینه‌ی سفر، می‌توان آن را در دسته‌های سفر لوکس، سفر ارزان و سفر میان‌رده قرار داد.

از نظر اهداف سفر، می‌توان دسته بندی‌هایی مانند سفر ورزشی، سفر ماجراجویانه و سفر زیارتی در نظر گرفـــــت. سفر  ممکن اســت خانوادگی، مجردی یا برای ماه عسل باشد. بنابراین نوع همسفرانی که داریم می‌تواند معیار دیگری برای دسته‌بندی باشد.

گاهی وسیله‌ی سفر، عاملی برای تقسیم‌بندی اســت مثلا سفر جاده‌ای با اتومبیل شخصی، سفر هوایی، سفر دریایی و… البته هر سفر ممکن اســت در چند دسته‌بندی جای بگیرد.

در ادامه‌ی این مطلب با انواع سفر که در ایـــران بیشتر رایج اســت، آشنا می‌شویم.

سفر تنهایی

19884e10 85d1 4b5f 86d1 9f47415ccffb انواع سفر را بشناسید  کجارو

بسیاری از افراد حتی اگر مجرد نباشند، گاهی ترجیح می‌دهند که به تنهایی سفر کنند. این نوع از سفر مزیت‌های خاص خود را دارد. مثلا می‌توانید هر چیزی که خواســتید بخورید، هر چقدر خواســتید در مقصد مورد نظر توقف کنید و از هر جاذبه‌ای که دوست داشتید دیدن کنید. این نوع از سفر، آزادی عمل بیشتری به ما می‌دهد و اســتقلال ما را بیشتر می‌کند. البته افرادی که تنها سفر می‌کنند گاهی ممکن اســت لحظات سختی را تجربه کنند و نیاز به همسفر را احساس کنند اما در مجموع، سفر تنهایی فرصتی اســت که چیزهای زیادی به ما می‌آموزد.

در چنین سفرهایی باید برخی از نکات امنیتی را بیشتر مورد توجه قرار داد. مثلا بهتر اســت که یک نفر را از برنامه‌ی سفرتان مطلع کنید. کپی از مدارک خود همراه داشته باشید. آدرس و تلفن محل اقامت را همیشه همراه ببرید. مراقب وسایل شخصی خود باشید و کلید و کیف پولتان را هیچ وقت فراموش نکنید و جا نگذارید.

پیش از این در کجارو مقالات زیادی در مورد مزایا و معایب سفر تنهایی منتشر شده اســت و مقصدهای مناسب برای چنین سفری را قبلا معرفی کرده‌ایم. در مورد سفر تنهایی، بیشتر بخوانید:

سفر خانوادگی

سفرهای خانوادگی، یکی از بهترین خاطرات ما در زندگی هستند. سفری که در آن همه‌ی اعضای خانواده در کنار هم به مسافرت می‌روند و در شادی و سختی سفر با هم شریک‌اند. چنین سفری، محدودیت‌های خاص خود را دارد. مثلا همه‌ی افراد باید با هم در ساعت خورد و خوراک و خواب‌شان هماهنگ باشند یا خودشان را با شرایط وفق بدهند. در بازدید از جاذبه‌های گردشگری، باید سلیقه‌ی همه‌ی اعضای خانواده مورد توجه قرار بگیرد. اقامتگاه مورد نظر باید طوری انتخاب شود که مناسب یک سفر خانوادگی باشد، به جاذبه‌های گردشگری نزدیک باشد تا دردسر حمل و نقل را تا حد امکان کاهش دهد.

در کنار همه‌ی این محدودیت‌ها، سفر خانوادگی مزایای زیادی دارد. همه‌ی اعضای خانواده در سختی‌ها و دردسرات سفر، یار و همراه یکدیگر هستند و شادی و نشاط سفر را با هم تقسیم می‌کنند.

سفر دوستانه

1b71a2c4 ed7b 4a70 b438 7b793968f3ff انواع سفر را بشناسید  کجارو

بسیاری از افراد، سفر با جمع‌های دوستانه را ترجیح می‌دهند. این نوع از سفر محدودیت‌های سفر خانوادگی را ندارد چون اعضای یک گروه دوستانه معمولا سلایق مشابهی دارند.

ماه عسل

سفر ماه عسل، یکی از به‌یادماندنی‌ترین سفرهای زندگی اســت. زمانی که زوج‌های جوان بعد از پشت سر گذاشتن سختی‌ها و کشمکش‌های برگزاری مراسم و آماده کردن یک زندگی تازه، چند روزی را بدون دغدغه اســتراحت می‌کنند تا برای یک زندگی مشترک و پذیرش مسئولیت‌های جدید آماده شوند.

برای سفر ماه عسل، زوج‌های جوان معمولا مقصدهای رمانتیک و خاص را انتخاب می‌کنند مثلا سواحل خصوصی. برای چنین سفری افراد سعی می‌کنند سفری لوکس‌تر و راحت‌تر را تجربه کنند و خود را درگیر دردسرهای رزرو اقامتگاه، رزرو پرواز و… نمی‌کنند.

سفر کاری

1aa46e36 353a 44c2 babf 6cc23efea72e انواع سفر را بشناسید  کجارو

همانطور که از نام آن مشخص اســت، این سفر با اهداف کاری انجام می‌شود. این سفرها معمولا از طرف شرکت‌ها و کارفرمایان برنامه‌ریزی می‌شوند و سفر سرگرمی نیستند گرچه ممکن اســت در بین فعالیت‌های کاری، تفریح و بازدید از جاذبه‌ها هم مورد توجه قرار بگیرد. سفر کاری ممکن اســت یکی از اهداف زیر را داشته باشد:

ملاقات با مشتریان یا تامین‌کنندگان

بازدید از شعبه‌های دیگر شرکت

شرکت در کنگره‌ها و تلاش برای توسعه‌ی حرفه‌ای

بازاریابی و معرفی محصولات جدید

بازدید از پروژه‌ها و اطلاع از روند پیشرفـــــت آنها

و…

سفر ماجراجویانه

1cfff51a 5af4 4f90 9e01 d2e362f66352 انواع سفر را بشناسید  کجارو

سفر ماجراجویانه نوعی سفر اســت که در آن، فرد یک مقصد گردشگری غیرمعمول، عجیب یا دورافتاده را انتخاب می‌کند. این مقصدها معمولا شامل پدیده‌های بکر طبیعی اســت. در چنین سفرهایی افراد با فعالیت‌های هیجان‌انگیز و در عین حال خطرناک مواجه می‌شوند. در ســال‌های اخیر، این سفر و به طور کلی گردشگری ماجراجویانه بسیار گسترش پیدا کرده اســت، افراد به دنبال مقصدهای بکرتر و مسیرهایی هستند که کسی در آنها پا نگذاشته اســت. حضور در چنین تورها و سفرهایی نیازمند داشتن مهارت‌های خاص و آمادگی بدنی اســت چون معمولا با فعالیت‌های ورزشی متعدد مثل غارنوردی همراه اســت.

البته هنوز تعریف دقیق و رسمی برای سفر ماجراجویانه در نظر گرفـــــته نشده اســت و به طور کلی سفری که یکی از موارد زیر را در بر بگیرد، سفر ماجراجویانه در نظر گرفـــــته می‌شود:

یک فعالیت فیزیکی هیجان‌انگیز و مخاطره‌آمیز

تبادل فرهنگی و برقراری ارتباط با اهالی بومی مقصد

ارتباط با طبیعت بکر و بازدید از شگفتی‌های آن

سفر دریایی

یکی دیگر از انواع سفر، سفر دریایی اســت. در سفر دریایی همانطور که از نامش مشخص اســت، وسیله‌ی اصلی جابه‌جایی کشتی و قایق اســت. تورهای کروز بهترین نمونه‌ی سفرهای دریایی هستند. با اســتفاده از این تورها، گردشگران گاهی تا چند روز روی آب در کشتی‌های سرگرمی به سفر می‌برند. در میان راه گاهی در جزیره‌ها و شهرهای مختلف، توقف می‌کنند. معمولا در چنین سفرهایی از کشتی‌های سرگرمی لوکس اســتافده می‌شود که خودشان به تنهایی تجربه‌ای منحصربه‌فرد هستند و موضوعیت دارند.

سفر جاده‌ای

76a5d470 6149 48b4 9865 7a7c91296ed3 انواع سفر را بشناسید  کجارو

سفر جاده‌ای یک سفر طولانی اســت که معمولا با اتومبیل شخصی انجام می‌شود. البته این سفر ممکن اســت سفری کوتاه باشد ولی معمولا مقصدهای دورتر برای انجام چنین سفری رایج‌تر اســت. به خصوص زمانی که مسیر سفر دارای مناظر زیبا و شهرها و روستاهای دیدنی در بین راه اســت.

سفر آخر هفته

همه‌ی ما سفر را دوست داریم اما محدودیت‌های زندگی روزمره مثلا محدودیت‌های شغلی باعث می‌شود که نتوانیم در طول ســال مدت زمان زیادی را برای سفر در نظر بگیریم. به همین دلیل سفرهای آخر هفته بسیار رایج شده‌اند. این سفرها معمولا یکی دو روزه و به مقصدهای نزدیک‌تر انجام می‌شوند.

تورهای طبیعت‌گردی یا سفرهای جاده‌ای کوتاه برای سفرهای آخر هفته مناسب‌اند. البته این سفر محدودیت‌های زیادی دارد. یکی از حیاتی‌ترین محدودیت‌ها، محدودیت زمانی اســت. شما باید حتما برای روز شنبه و آغاز یک هفته‌ی کاری دیگر خود را برای رفـــــتن به محل کار آماده کنید. بنابراین باید در زمان بندی سفر دقت کنید تا به موقع به خانه برسید.

سفر ورزشی

سفرهای ورزشی یا به طور کلی گردشگری ورزشی، یکی از حیاتی‌ترین انواع سفر اســت که به خصوص در دهه‌های اخیر گسترش زیادی پیدا کرده اســت. اشتیاق افراد برای تماشای رویدادهای بزرگ ورزشی، باعث می‌شود که مسافت‌های طولانی را سفر کنند و حتی به کشورهای بسیار دوردست بروند. هدف از سفرهای ورزشی ممکن اســت یکی از موارد زیر باشد:

شرکت در یک رویداد ورزشی به عنوان تماشاگر

شرکت در یک رویداد ورزشی به عنوان ورزشکار

سفر به مناطق دیگر برای یادگیری یک ورزش خاص

سفر زیارتی

یکی از رایج‌ترین انواع سفر در جوامع مذهبی مثل ایـــران، سفر زیارتی اســت. هدف از چنین سفری، سر زدن به زیارتگاه‌ها، معابد، مساجد، امامزاده‌ها و… اســت. یکی از بزرگترین سفرهای زیارتی دنیا، سفر حج اســت که در طی آن میلیون‌ها مسلمان از سراسر دنیا در یک تاریخ خاص خود را به مکه می‌رسانند. حتی در ادیان دیگر هم سفر زیارتی برای حضور در معابد رواج دارد.

سفرهای دیپلماتیک

سفرهای دیپلماتیک برای اهداف دیپلماتیک و از طرف نماینده‌ی دولت‌ها یا دولتمردان و حاکمان کشورهای مختلف انجام می‌شود. این سفر ممکن اســت یکی از اهداف زیر را دنبال کند:

حضور در گردهمایی‌ها و نشست‌های بزرگ سیاسی و بین‌المللی

مذاکرات بین کشورها

بستن قراردادهای تجاری بین‌المللی

مذاکره برای تبادل فرهنگی بین کشورها

سفر برای شرکت در یک رویداد فرهنگی یا ورزشی

هدف از این سفر شرکت در یک رویداد بزرگ و خاص اســت. مثلا سفر برای تماشای مسابقات المپیک را می‌توان در همین دسته یا دسته‌ی سفر ورزشی قرار داد. حضور در فستیوال‌های موسیقی، شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی، حضور در کنسرت خواننده‌ی محبوب و مواردی از این دست را می‌توان در این دسته قرار داد.

در چنین سفرهایی افراد با هزاران نفر دیگر از سراسر دنیا آشنا می‌شوند که سلایقی مشابه هم دارند.

کوله گردی

dc5e1685 6635 4e4e b6e4 c1350989b1c1 انواع سفر را بشناسید  کجارو

کوله‌پشت گردی یا به اختصار کوله‌گردی، یکی از طریقه‌های سفر کم‌هزینه اســت. در چنین سفر،۷ افراد معمولا همه‌ی وسایل خود را در یک کوله پشتی یا چمدان جای می‌دهند. معمولا کسانی که تنها سفر می‌کنند یا در جمع دوستانه، این طریقه را انتخاب می‌کنند. هدف از این سفر این اســت که تا حد امکان، هرینه‌ها کاهش پیدا کنند. کسانی که این شیوه از سفر را انتخاب می‌کنند باید خود را با سختی‌های زیادی وفق دهند. افرادی که دوست دارند با مردم محلی بیشتر در ارتباط باشند، طبیعت را بگردند، غذاهای محلی بخورند و هزینه‌ی کمتری بابت اقامت و حمل و نقل بپردازند، این طریقه را برمی‌گزینند.

این سفر، از آنجایی که کم‌هزینه‌تر اســت و با سختی‌ها و دردسرهای خاص خود همراه اســت معمولا مورد توجه جوانان قرار دارد. پیش از این در کجارو مطالب زیادی در مورد کوله‌گردی منتشر شده اســت که در ادامه می‌توانید چند نمونه از آنها را بخوانید:

دیدار دوستان و آشنایان

گاهی برای سر زدن به دوست و آشنایی که خارج از کشور یا دور از ما زندگی می‌کند، به سفر می‌رویم. در چنین سفرهایی معمولا نیاز به رزرو اقامتگاه ندارید و در منزل دوست و آشنای خود چند روزی را سپری می‌کنید. یکی از حیاتی‌ترین مزایای این سفر این اســت که با فرهنگ اهالی منطقه بهتر آشنا می‌شوید و یک راهنمای مجرب همیششه همراه‌تان دارید.

شما کدام سفر را بیشتر دوست دارید و برای کدام نوع از سفر، برنامه‌ریزی می‌کنید؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته انواع سفر را بشناسید – کجارو اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

برترین ها – امیررضا شاهین نیا: سلامی دوباره خدمت همه شما عزیزان و همراهان مجله اینترنتی برترین ها. مثل همیشه با گزیده ای از فعالیت چهره ها در شبکه های اجتماعی در روزهای گذشته در خدمتتان هستیم. ممنون از اینکه امروز هم همراه ما هستید.

 

از آن بالا طوطی میایه، دو دانه لوتی میایه!

 

خودمان هم انتظار نداشتیم مطلب اینطوری شروع شود، ولی خب هر چه پیش آید خوش آید! حسین یاری و علی صادقی در نمایی از “آتش و قداره”.

 

1339901 307 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


شهره جان در حال حاضر که برادران تشکر همه کاره ی این نمایش هستند، شما چرا انقدر خوشحالی؟!

 

1339902 212 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


مهناز افشار، و علی قربانزاده به آلمان رفـــــته اند تا “نهنگ عنبر” را در آنجا اکران کنند. سپیده علایی هم که چند وقتی میشود به آلمان مهاجرت کرده، عزیزان را همراهی کرد تا خدایی ناکرده احساس غربت نکنند.

 

1339903 235 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 ستاره اسکندری با این تصــویر آتلیه ای، جهانی آرام و پاکیزه و بی خشونت برای همه آرزو کرد. من نمیدانم اگر عزیزان برای تصــویر هایشان کپشن هنری ننویسند یا مثلا صاف و روراســت بنویسند “تصــویر جدیدم” چه اتفاقی می افتد؟!

 

1339905 416 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


امان از این گلچین روزگار که کارش را خوب بلد اســت و میرود سراغ کسی که اصلاً انتظار رفـــــتن اش نیست. محمود جهان نازنین که ســال های ســال با صدای گرم و ترانه های شاد اش، شاد شدیم، دیروز خیلی ناگهانی حیات را بدرود گفت تا غروب بندر غمگین تر از همیشه باشد. روحش شاد و یادش گرامی. 

 

1339906 750 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


بهرام رادان سخت در حال تمرین در پروژه “سی” اســت. نمایشی با روایتی از شاهنامه توأم با آواز فارسی. یک اثر ایـــرانی تمام عیار.

 

1339907 360 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 سلفی لیلا بلوکات در کنار پانته آ بهرام، سیما تیرانداز، لادن مستوفی و سایر همکاران پس از تماشای نمایش عزیزان به نام “یک دقیقه و سیزده ثانیه”.

 

1339909 150 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


بزن روزبه جان، بزن. هم حرف دلت را بزن، هم ریش ها و موهایت را. آفرین پسر خوب.

 

1339910 774 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 کینگ کونگ داشتیم، وقتی کینک کونگ داشتن مد نبود!

 

1339911 939 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


   میدانیم که تصــویر تزئینی اســت، ولی با خواندن کپشن کمی به تزئینی بودنِ آن مشکوک میشویم!

 

1339914 648 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 وحید جان ای کاش یک مقدار میرفـــــتید عقب تر، هنوز کمی از چهره تان قابل تشخیص اســت.

 

1339915 251 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


نجمه جودکی تصــویری از کودکی های خود در کنار مادرش به اشتراک گذاشت تا به این نکته پی ببریم ایشان متولد ســال ۶۹ هستند. شباهت مادر محترم به نگار اســتخر هم در نوع خود جالب اســت.

 

1339916 487 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


تفریحات برزو و جانیار همچنان ادامه دارد.

 

1339917 804 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 سیاوش خیرابی در یکی از کافه های شمال تهران. (از لحاظ طریقهنایی)

 

1339918 164 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


خاطره بازی شهرام حقیقت دوست با تصــویری از ســال های خوب ساخت سریال “مختارنامه”، در کنار فریبرز عرب نیا. عجب سریالی بود، یادش بخیر.

 

1339920 182 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


حتی همین تصــویر دانیال حکیمی، گزینه بهتری نسبت به تصــویر کریم باقری با کت شلوار برای تبلیغ خمیردندان بود. هنوز دردسرم با این بیلبورد حل نشده!

 

1339921 577 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


رضا گلزار و رفقایش در طرح ها و رنگ های مختلف.

 

1339922 909 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


صفحه ای به نام اســتاد ایرج در اینستاگرام فعال شده که تصــویر های نابی از ایشان میگذارد و حسابی طرفدار پیدا کرده اســت. آرزوی سلامتی داریم برای اســتاد ایرج خواجه امیری عزیز، سلطان آواز ایـــران.

 

1339924 329 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


کپشن تصــویر: هوا گرمه

اما هدفِ تصــویر: ببینید پوستم چه خوبه!

 

1339925 813 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


لطفا در لاکچریانووو های خود زیاده روی نکنید. ممنون!

 

1339926 296 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


رویا نونهالی، گلاره عباسی و دوستشان پس از تماشای نمایش جدید رویا اینا.

 

1339927 914 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 اشکان خطیبی، سیامک صفری و مهدی ماهانی در پشت صحنه نمایش “لامبورگینی”. آن دشت بادمجان پای چشم اشکان هم مربوط به گریم نمایش اســت و جای هیچ نگرانی نیست. خدا طریقهکر همه چیز حسنه اســت.

 

1339928 723 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


سلفی الناز حبیبی و خاله اش.

 

بیایید هیچگاه در خلق صفات و کلمات، خلاقیتِ زیادی به خرج ندهیم. بعضاً نتیجه مطلوب نمی شود!

 

1340471 621 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 این یک قانون اســت که هر پسر ایـــرانی در یک برهه از جوانی اش سبیل ها و مو ها را بلند کرده و داش آکلیسم بر وی چیره میشود و حس خفن بودن میکند، در حالی که بیشتر شبیه “قاسم مربا” جیب بر محل شده اســت. البته دور از جان امیرحسین فتحی که همیشه به خوشتیپ بودن اش اذعان کرده ام.

 

1339931 828 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


ضمن عرض تبریک به مهدی طارمی بابت جوایزی که به دست آورد، از محسن مسلمان که در برهه های مختلف زندگی پشیبان او بود و هیچگاه او را در پیچ و خم سختی ها و ناملایمات تنها نگذاشت تشکر میکنیم.

 

1339932 256 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


مریلا خانوم زارعی، خوشرنگ تر از همیشه، در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم شهر که دیروز در باغ موزه ایـــرانی در الهیه برگزار شد.

 

1339933 528 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


یاسمین خانوم بنفشه خواه به سر کار پدرش در سریال “لیسانسه ها” رفـــــته بود که مورد اســتقبال امیرحسین رستمی و خیلی های دیگر قرار گرفـــــت.

 

1339935 241 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 تصــویر جالب کیانوش رستمی و یکی از عزیزانش، در حال گذراندن تعطیلات. 

 

1339938 713 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


بازگشت رزیتا غفاری به تلویزیون پس از چهار ســال. چهار ســال دوری که خیلی عادی اســت رزیتا خانوم، مورد داشته ایم یک هنرمند به خاطر شبیه بودن به یک نفرِ خاص، ۱۰ ســال از هر فعالیت هنری دور بوده اســت، البته بالاجبار.

 

1339939 502 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 رامبد جوان هم در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم شهر حضور داشت. جشنواره فیلم شهر آنطور که نشان میدهد یک جشنواره مستقل اســت و بر خلاف باور اشتباه موجود ارتباطی به شهرداری ندارد.

 

1339940 971 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


فاطمه خانوم معتمد آریا یکی دیگر از میهمانان ویژه این جشنواره سینمایی بود.

 

1339941 763 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


امید عزیز امیدواریم به پاس تمام شادی هایی که تو و پدر عزیزت با آثارتان در دل مردم کاشتید، روح محمود جهان نازنین قرین رحمت و شادی باشد.

 

1339942 277 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


حافظ ناظری با این تصــویر عالی از کودکی هایش با حفظِ تمِ غمگینِ خود بخاطر لغو کنسرتشان، از پیام های تبریکی که برای تولدش آمده بود تشکر کرد.

 

1339943 911 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


زانیار سابق را قبلا دیده ایم، از زانیار کنونی هم که آبی گرم نشد، زودتر از زانیار آتی رونمایی کن، شاید این بار خوب شد.

 

1339944 569 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


بهنوش طباطبایی، احسان کرمی، محمد رحمانیان و آزیتا موگویی در پشت صحنه نمایش “آیینه های روبه رو”، نمایشی که فیلمنامه آن را اســتاد بهرام بیضایی نوشته و اســتاد محمد رحمانیان کارگردانی میکند و هیچ ارتباطی به فیلم سینماییِ نگار آذربایجانی با همین نام ندارد.

 

1339945 296 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


واکنش نادر سلیمانی به خبر درگذشت محمود جهان، با این سلفی در کنار او. با حضور حمید عسکری و عمو سیروس گرجستانی. روحش شاد.

 

1339946 560 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


 یعنی الآن شما خودتان را شمع فرض کردید؟!

 

1339947 720 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


برادران دوست داشتنی پاکدل در کانادا. تصــویری که بعید میدانم جدید باشد، چون که مهدی در حال تمرین برای حضور در پروژه “سی” اســت.

 

1339948 684 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


با این سلفی از زیبا بروفه و همسرش، مطلب امروز را هم به پایان میبریم. ممنون از همراهی تان. تا فردا، خداوند نگهدارتان.

 

1339949 364 چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (511) 

 


مثل همیشه منتظر نکات پیشنهادی و انتقاداتتان هستیم. چه از طریق گذاشتن نظرات زیر همین مطلب چه از طریق ایمیل info@bartarinha.ir. برای ارتباط با نویسنده مطالب هم می‌توانید با حساب کاربری amirrezashahinnia در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

با سپاس از همراهی تان.  

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (۵۱۱) اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

148551 507 ویریو/ اســتقبال عجیب مردم مشهد از مهران مدیری
ویریو/ اســتقبال عجیب مردم مشهد از مهران مدیری
داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ویریو/ اســتقبال عجیب مردم مشهد از مهران مدیری اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

به‌ نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ در وب‎سایت رسمی خود، به قابلیت‌های دوربین دوگانه گلکسی نوت ۸ پرداخته اســت.

سامسونگ الکترومکانیکس که وظیفه توسعه ماژول دوربین گلکسی نوت ۸ را بر عهده دارد، در وب‌سایت خود مزایای اســتفاده از ماژول‌های دوربین دوگانه را تشریح کرده اســت. با توجه به اینکه شرکت سامسونگ هنوز محصولی با دوربین دوگانه معرفی نکرده اســت، انتظار می‎رود که قابلیت‌های ارائه‌شده مربوط به فبلت پرچم‎دار جدید این سازنده یعنی گلکسی نوت ۸ باشد که بر اساس شایعات پیشین، به‌عنوان اولین گوشی پرچم‎دار سامسونگ با دوربین دوگانه راهی بازار می‌شود.

094dc133 5846 471c b936 3f3e6851e862 اطلاعات رسمی از دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 در وب‌سایت سامسونگ

 علاوه ‏‌بر این، سامسونگ اعلام کرده اســت که ماژول دوربین دوگانه، یک نمونه رده‌بالا خواهد بود و با توجه به اینکه گلکسی نوت ۸ تنها محصول رده‌‏بالای احتمالی این سازنده با دوربین دوگانه در نیمه دوم ســال ۲۰۱۷ اســت، احتمالا از این ماژول دوربین در گلکسی نوت ۸ اســتفاده می‌شود. در مشخصات ارائه‌شده برای این ماژول، اعلام شده اســت که دوربین دوگانه جدید سامسونگ عملکرد بهتری در عــکسبرداری در شرایط کم‌نور خواهد داشت و می‌تواند عمق عــکــس هـا را به‌خوبی تشخیص دهد.

376e3869 4de1 453a a6e3 f52c01f4681e اطلاعات رسمی از دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 در وب‌سایت سامسونگ

سامسونگ در توضیحات مربوط به این ماژول، ادعا کرده اســت که ماژول دوربین دوگانه جدیدش از قابلیتی به نام Super Night Shot اســتفاده می‎کند. این قابلیت در عــکسبرداری در شرایط کم‌نور، مفید واقع خواهد شد. همچنین، سامسونگ مدعی اســت که ماژول دوربین مذکور، از زوم اپتیکال سه برابری برخوردار اســت. با ترکیب دو لنز واید و تله‎فوتو، عــکسبرداری در محصولات مجهز به این ماژول به‌خوبی صورت می‌گیرد و می‌توانید روی سوژه مد نظر خود بدون از دست دادن جزئیات، زوم کنید. به توانایی‌های ماژول دوربین جدید سامسونگ برای زوم روی سوژه‎هایی که با فاصله از دوربین قرار دارند، با قابلیتی به نام Smart Zoom اشاره شده اســت.

علاوه‌ بر این، سامسونگ به قابلیت‌هایی با نام Dual Fusion و Depth Application برای دوربین دوگانه جدیدش اشاره کرده اســت. مورد اول، امکان ادغام دو تصــویر برای بهبود جزئیات عــکس در هنگام تصــویر‌برداری اســت و قابلیت دوم، امکان تشخیص عمق عــکــس هـا در هنگام تصــویر‎برداری خواهد بود.

ddd7d1f0 89d2 4ab3 91a9 4737a0819b1e اطلاعات رسمی از دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 در وب‌سایت سامسونگ

دوربین دوگانه احتمالی که در گلکسی نوت ۸ به کار گرفـــــته می‌شود، ترکیبی از دو لنز تله‎فوتو ۱۲ مگاپیکسلی و واید ۱۳ مگاپیکسلی اســت و قابلیت‎هایی که از این دوربین انتظار دارید، از جمله بهبود شرایط در هنگام عــکسبرداری در نور کم، ارزیابی عمق و اندازه‌گیری فاصله سوژه، احتمالا گلکسی نوت ۸ را به یک محصول خیره‎کننده بدل می‌کند.

f3d5635f 3feb 4578 b288 b1aa52676d90 اطلاعات رسمی از دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 در وب‌سایت سامسونگ

سامسونگ، یک شهریور از گلکسی نوت ۸ رونمایی خواهد کرد و با توجه به قابلیت‌هایی که برای این گوشی ذکر شده اســت، احتمالا شایعات پیشین مبنی بر عرضه گلکسی نوت ۸ با بهترین دوربین دوگانه در میان گوشی‌های مشابه، صحت دارند.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با گلکسی نوت ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اطلاعات رسمی از دوربین دوگانه گلکسی نوت ۸ در وب‌سایت سامسونگ اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

330267 671 (عــکــس هـا) طولانی‌ترین پل معلق جهان افتتاح شد 

 

فرارو- کابل‌های نگهدارنده “پل زرمات” که ۸ تن وزن دارند، به فناوری مدرنی مجهز اســت که از تاب خوردن پل جلوگیری می‌کند. این پل در ناحیه‌ای ساخته شده که هنگام عبور از آن قله‌ی پرشکوه “ماترهورن” کوه‌های آلپ سوئیس نیز دیده می‌شود.

کوهنوردان و دوستداران طبیعت می‌توانند برای گذر از ناحیه‌ی زرمات سوئیس و رسیدن به منطقه‌ی گرشن آن به جای دو روز، ۱۰ دقیقه وقت صرف کنند. البته اگر از بیماری بلندی‌هراسی رنج نمی‌برند و می‌توانند از پل معلقی به طول ۴۹۴ متر عبور کنند. چون این پل در ارتفاع ۸۵ متری زمین قرار گرفـــــته و دشت و دره‌ی زرمات هم از کف شبکه‌ای آن دیده می‌شود.

 

330268 395 (عــکــس هـا) طولانی‌ترین پل معلق جهان افتتاح شد

“پل قدیمی زرمات” دو ســال پیش بر اثر ریزش کوه آسیب دید. پل جدید هر چند بر روی پایه‌های پل قدیمی ساخته شده، ولی ارتفاع تاج آن کمتر اســت.

در ماه مه ســال جاری میلادی پل معلقی برای عبور گردشگران و کوهنوردان در منطقه‌ی کوهستانی هارتس آلمان افتتاح شد که به گفته‌ی سازندگان آن، ۴۸۳ متر طول و ۱۰۰ متر ارتفاع دارد.

 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته (عــکــس هـا) طولانی‌ترین پل معلق جهان افتتاح شد اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

724076 945 جلسه هیات نظارت بر برجام روز دوشنبه برگزار می‌شود

جلسه هیات نظارت بر برجام عصر روز دوشنبه در محل شورایعالی امنیت ملی برگزار می‌شود.

به نقل ایسنا، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نشستی از برگزاری نشست هیات نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی خبر داد.

بر اساس اعلام مقامات کشورمان قرار اســت در این نشست آخرین تحولات مرتبط با روند اجرای برجام، قانون حدید تحریمی آمریکا علیه ایـــران و چگونگی اقدام متقابل نسبت به این تحولات بررسی و جمع‌بندی شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته جلسه هیات نظارت بر برجام روز دوشنبه برگزار می‌شود اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

فروچیو لامبورگینی، ‌در تاریخ ۱۸ آوریل ســال ۱۹۲۶ در شهر فررا، آمیلیا رومانو ایتالیا متولد شد. پدر و مادرش، آنتونیو و اولینا لامبورگینی، مزرعه‌دار و کشاورز بودند و اگرچه فروچیو در دوران کودکی و نوجوانی در کار مزرعه به آن‌ها کمک می‌کرد، ولی زیاد به کشاورزی علاقه‌مند نبود. او از همان کودکی شیفته‌ی ماشین‌آلات بود و اغلب پدر و مادرش در حالی او را می‌یافتند که مشغول جدا کردن قطعات وسایل و سر هم کردن آن‌ها بود. در دوران نوجوانی، او یک کارگاه کوچک ریخته‌گری در یکی از انبارهای مزرعه ساخت و بعدها از معدود خاطرات کودکی‌اش این بود که یک روز، هنگامی‌که در کارگاه کوچک خود سرگرم ریخته‌گری قطعه‌ای برای ماشین‌آلات مزرعه بود، انبار منفجر شد و نزدیک بود خانواده همه‌ی دارایی خود را از دست بدهند.

آنتونیو و اولینا که متوجه شده بودند پسرشان چقدر دوست دارد با ماشین‌ها کار کند و البته به فکر بودند که مزرعه‌ی خود را نجات بدهند، تصمیم گرفـــــتند او را به مدرسه‌ی فنی فراتلی تادیا در نزدیکی بولونیا بفرستند. تحصیل در دبیرستان فنی، علاقه‌ی او را به فهمیدن اینکه هر وسیله‌ای چطور کار می‌کند، بیشتر کرد.

فروچیو پس از اتمام دبیرستان چند ســال را به کارآموزی و یادگیری مهارت‌های خود گذراند و در ســال ۱۹۴۰، وارد نیروی هوایی سلطنتی ایتالیا شد. در آن زمان ایتالیا درگیر جنگ جهانی دوم بود. فروچیو، به‌عنوان مکانیک اصلی وسایل نقلیه‌ی نظامی شروع به کار کرد. در مدت کوتاهی، او به‌عنوان کسی که با کمترین امکانات می‌تواند هر وسیله‌ای را تعمیر کند، معروف شد؛ تا جایی که او را به سرپرستی بخش تعمیر خودرو پادگان منصوب کردند.

b8b354b5 dbd5 4349 8fc2 3bc5c1a3903b بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

پایان جنگ جهانی دوم، طراحی و تجارت تراکتور

در ســال ۱۹۴۵ و در پایان جنگ، فروچیو به اسارت بریتانیا درآمد و تا یک ســال بعد نتوانست به خانه برگردد. پس از آزادی، او با همسر اولش ازدواج کرد. در طول ماه‌ عسل، او شاهد بود که بسیاری از ماشین‌آلات نظامی دوران جنگ را به‌عنوان خودروهای اسقاطی از رده خارج، می‌فطریقهند. فروچیو هر چه را که می‌توانست خرید، ماه‌عسل خود را کوتاه کرد و با همسرش ماشین‌ها را به خانه‌ی خود در پیوه دی سنتو برگرداند. او خیلی سریع  گاراژ خود را افتتاح کرد؛ جایی که این خودروهای جنگی را به تراکتور تبدیل می‌کرد و به فطریقه می‌رساند. یک ســال بعد یعنی ســال ۱۹۴۷، وقتی فروچیو فکر می‌کرد تازه راه خود را پیدا کرده اســت، همسرش در هنگام تولد پسرشان تونینو از دنیا رفـــــت.

فروچیو توانسته بود با تعمیر و طراحی مجدد خودروهای جنگی، تراکتورهای جدیدی بسازد. او در ســال ۱۹۴۸، تجارت تراکتور را شروع کرد. پس از چندین فطریقه، او به حدی کسب درآمد کرد که بتواند لوازم جدیدی برای ساخت تراکتور بخرد. او به‌زودی طراحی و ساخت اولین تراکتور خود را بانام کاریوکا (Carioca) آغاز کرد و در ســال ۱۹۴۹، شرکت خود را رسماً تأسیس کرد که در آن، تراکتورهایی با دو یا سه موتور دیزلی چهارسیلندر می‌ساخت. این شرکت با نام «Lamborghini Trattori S.p.A»، تا اواخر دهه‌ی ۶۰ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی در ایتالیا بود.

66ecb108 03a3 42ea 8839 0a296d899ce6 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

شکست اولین اتومبیل مسابقه‌ای فروچیو لامبورگینی

فروچیو لامبورگینی در اوقات فراغت خود، روی یک اتومبیل فیات توپولینو کار می‌کرد که ســال‌ها پیش آن را خریده بود. او با بلندپروازی سعی می‌کرد از همه‌ی مهارت‌ها و دانش مکانیکی خود برای اصلاح این فیات اســتفاده کند. درنهایت او از یک خودرو کوچک شهری، یک اتومبیل روباز دو صندلی جاده‌ای ساخت و آن را وارد مسابقات رالی میله میلیا کرد. شور و شوق او زیاد طولانی نبود؛ چراکه پس از طی کردن ۷۵۰ مایل (۱۱۰۰ کیلومتر) کنترل اتومبیل را از دست داد و به‌شدت به رستورانی برخورد کرد که در مسیر مسابقه، نزدیک شهر فیانو تورین قرار داشت. پس‌ازاین تصادف، فروچیو لامبورگینی کاملاً اشتیاق خود را به مسابقات اتومبیلرانی از دست داد؛ احساس تلخی که تا ســال‌ها بعد با او بود.

شروع کارآفرینی

فروچیو در طول دورانی که تراکتورها را طراحی می‌کرد، توانسته بود موتورهای موریس را تولید کند که علاوه بر بنزین، می‌توانستند از دیزل اســتفاده کنند که سوخت بسیار ارزان‌تری برای آن‌ها بود. این موفقیت و فطریقه تراکتورها، ثروت او را روزبه‌روز بیشتر کرد تا جایی که او توانست برای خود اتومبیل‌هایی گران‌تر و سریع‌تر از فیات قدیمی‌اش خریداری کند. در اوایل دهه‌ی ۵۰، او مالک اتومبیل‌هایی مثل لانچیا و آلفا رومئو بود و پس از مدتی، او آن‌قدر ماشین خرید که می‌توانست هرروز هفته با یک خودروی متفاوت بیرون برود : یک مرسدس بنز ۳۰۰SL، یک جگوار کوپه مدل E و دو مازراتی ۳۵۰۰ GT. او بعدها در یک مصاحبه گفته بود:

من برای آلفونسو روسی، مالک مازراتی احترام زیادی قائلم. او هم زندگی‌اش را مثل من با فقر شروع کرده بود. ولی من زیاد اتومبیل‌های او را دوست نداشتم، آن‌ها سنگین بودند و نمی‌توانستند خیلی سریع بروند.

لامبورگینی پس از سفری که به آمریکا داشت، تجارت خود را به سیستم‌های گرمایشی و تهویه گسترش داد. این شرکت که Bruciatori SpA نام داشت، با موفقیت روبرو شد و درآمد بیشتری را به مؤسس خود تقدیم کرد. لامبورگینی می‌خواســت با سود ناشی از دو کسب‌وکار خود، وارد صنعت هلیکوپتر شود؛ ولی دولت مجوز این کار را به او نداد.

فروچیو لامبورگینی در ســال ۱۹۵۸ به مارانلو سفر کرد تا یک فراری ۲۵۰GT خریداری کند. این فراری یک کوپه‌ی دو صندلی بود که توسط پینین‌فارینا طراحی‌ شده بود. لامبورگینی فکر می‌کرد فراری اتومبیل‌های خوبی دارد؛ اما به‌عنوان خودروی جاده‌ای، بیش‌ازحد خشن و پرسروصدا هستند.

مدتی پس از خرید این اتومبیل، لامبورگینی متوجه شد فراری کلاچ بدی دارد و تعویض آن‌ نیازمند چندین سفر مکرر و پرهزینه به مودنا اســت. نمایندگی‌های فراری به شکایات مشتریان اهمیت زیادی نمی‌دادند و نسبت به سایر تولیدکنندگان خودرو، خدمات پس از فطریقه ضعیفی داشتند. او شکایت خود را از کلاچ ۲۵۰GT به گوش انزو فراری رساند؛ ولی انزو فراری نظر او را رد کرد و گفت یک تولیدکننده تراکتور، حق ندارد در مورد تولید ماشین‌های اسپرت حرفی بزند.

17a38c23 9429 4f0e 91ef 724b214d3202 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

ورود به دنیای اتومبیل

پاسخ انزو فراری به فروچیو لامبورگینی، او را بر این داشت که خودش دست به اصلاح ۲۵۰GT بزند. پس‌ازاین ماجرا او به فکر افتاد که روی تولید اتومبیل سرمایه‌گذاری کند و به این فکر می‌کرد که می‌تواند ماشینی کامل برای خود بسازد که هیچ تولیدکننده‌ای قادر به ساخت آن نیست. او معتقد بود یک اتومبیل جاده‌ای باید ویژگی‌هایی داشته باشد که فراری‌ها فاقد آن بودند؛ یعنی عملکرد بالا بدون حواشی زیاد. لامبورگینی تاجر باهوشی بود و فهمید اگر از قطعات تراکتور در ساخت ماشین‌های سریع و باکیفیت اســتفاده کند، می‌تواند سود خود را به ۳ برابر برساند. به‌علاوه او شخصاً به ماشین‌های سریع علاقه‌مند شده بود.

3f3304a2 719c 4270 9ba3 e351e0f7a5c6 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

فروچیو از ســال ۱۹۶۲، برنامه‌ریزی برای شروع این کسب‌وکار جدید را شروع کرد و در ســال ۱۹۶۳، شرکت Automobili Ferruccio Lamborghini را در سانتاآگاتای بولونیا تأسیس کرد. مکان کارخانه خیلی دقیق تعیین شده بود؛ چراکه هم به کارخانه‌های دیگر لامبورگینی، یعنی تراکتورسازی و سیستم‌های تهویه نزدیک بود و هم در مسیر کارخانه‌های فراری و مازراتی قرار داشت. گرچه در آن زمان کارگران ماهر زیادی در زمینه ساخت خودرو وجود داشتند، ولی دستمزد آن‌ها پایین بود. لامبورگینی در عوض ضمانت اشتغال کارگرانش، توانست از بانک یک وام بلندمدت بدون بهره بگیرد و کارخانه‌ی خود را سریع و بی‌هیاهو، تکمیل کند.

aeb8a420 d6a5 4c58 9520 9f478e60b3ca بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

اولین لامبورگینی

فروچیو لامبورگینی نشان گاو خشمگین را به‌عنوان نماد اتومبیل‌های خود انتخاب کرد. او که خودش به گاوبازی علاقه داشت و به‌علاوه علامت زودیاک ماه تولدش هم این بود، فکر می‌کرد گاو خشمگین بیانگر شخصیت بی‌پروا و جسور او اســت. او تصمیم گرفـــــته بود موتوری با ۱۲ سیلندر بسازد. برای رسیدن به این هدف، از مهندس جوان و بااســتعدادی به نام جیان پائولو دالارا کمک گرفـــــت که پیش‌ازاین روی موتورهای ۱۲ سیلندر فراری کار می‌کرد. او که می‌خواســت نخستین اتومبیل خود را به نمایشگاه تورین برساند، در مدت هفت ماه تمام مهندسین، طراحان و مکانیک‌ها را به کار گرفـــــت و توانست نمونه‌ی اولیه ۳۵۰  GTV را عرضه کند. این اتومبیل با ۳۶۰ اسب بخار، هرچند اتومبیل بی‌نقصی نبود؛ اما توانست نظر منتقدین را در نمایشگاه تورین به خود جلب کند.

پس‌ازاین نمایشگاه، لامبورگینی برای طراحانی مثل فرانکو اسکالونه و موسسه طراحی کاروزریای میلان کار کرد و GTV350 و GTV400 را تولید و رسما به بازار فرستاد.

در طول دو ســال بعد، یعنی ســال‌های ۱۹۶۴ و ۱۹۶۵، فروچیو لامبورگینی برای اولین بار مورد توجه و تحسین جهانی قرار گرفـــــت و نگاه دنیا را به اتومبیل‌های خود خیره کرد.

0f33cb75 3db3 4910 a316 ae33e0ba27dd بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

لامبورگینی میورا

فروچیو لامبورگینی همیشه می‌گفت علاقه‌ای به طرح‌های مفهومی ندارد. او صرفا اتومبیلی می‌خواســت که بتواند فوق‌العاده سریع و بی‌نقص باشد. لوسیانو بوناچینی و جورجیو نری، دو مهندسی بودند که انتظارات لامبورگینی را درک می‌کردند و کار پروژه‌ی جدید را در دست گرفـــــتند. این پروژه‌ی محرمانه TP400 نام داشت و  موتور ۱۲ سیلندر و ۴ لیتری آن، به‌صورت اریب پشت کابین نصب‌ شده بود. هنگامی‌که فروچیو نمونه‌ی اولیه TP400 را دید، آن را پسندید و نام میورا (Miura) را برای آن انتخاب کرد. او این نام را از گاوهای مسابقه‌ای گرفـــــته بود: قوی‌ترین و باهوش‌ترین گاوهای مسابقه‌ای، میورا نام داشتند.

فروچیو و مهندسانش دوباره توانستند اتومبیل جدید خود را به نمایشگاه ســال ۱۹۶۵ تورین برسانند. هرچند منتقدان به طراحی جلوی ماشین ایراد می‌گرفـــــتند و مطمئن نبودند میورا بتواند به‌عنوان یک اتومبیل جاده‌ای خوب عمل کند.

درنهایت میورا با طراحی نهایی نوچیو برتون و تکمیل مارچلو گاندینی، برای جاده آماده شد. این اتومبیل با سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت، عملکرد عالی و قابلیت هندلینگ بالا، با رنگ‌های طریقهن و خیره‌کننده به افسانه‌ی اتومبیل‌های لامبورگینی تبدیل شد. در مدتی کوتاه، میورا به خودروی مورد علاقه‌ای ستارگان سینما و شخصیت‌های معروف جهان تبدیل‌ شده بود.

67fa1f39 557e 4f35 94b9 adf5080fac85 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

لامبورگینی اسپادا

پس از موفقیت میورا و اســتقبالی که فروچیو حتی تصورش را هم نمی‌کرد، از ســال ۱۹۶۷ تا ســال ۱۹۷۱، کارخانه لامبورگینی به تولید خودروهای خاص و متفاوت خود ادامه داد؛ اما خودرو اسپادا، یکی از غیر منتظره‌ترین تولیدات لامبورگینی بود. این اتومبیل چهارنفره، با ۳۲۵ اسب بخار و موتور جلوی V12، با طراحی کاملا متفاوتی که بسیاری آن را ناخوشایند می‌دانستند، برای خانواده ساخته‌ شده بود. برخلاف تصور منتقدین، اسپادا هم با اســتقبال مردم مواجه شد؛ به‌طوری‌که در طول ســال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۸، سه نسل از این خانواده تولید شد و به فطریقه رفـــــت.

شرکت لامبورگینی در ابتدای ســال ۱۹۷۰، به اوج موفقیت و افتخارات خود رسیده بود. هم‌زمان با اسپادا، سری جدید میورا با نام میورا اس (Miura S) هم تولید شد که از موتوری به نام ایزلرو (Islero) اســتفاده می‌کرد.

67254899 45c2 4e88 810f e0fb0d20cc71 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

فروچیو لامبورگینی در سراشیبی سقوط

در طول دهه‌ی ۷۰ میلادی شرکت‌های فروچیو اسیر دردسرات مالی شدند. ســال ۱۹۷۱، فروچیو که نیمی از تراکتورهای شرکت خود را صادر می‌کرد، با توقف واردات آفریقای جنوبی دچار دردسر شد. کشور بولیوی هم که تازه یک کودتای نظامی را پشت سر گذاشته بود، خرید تراکتورها را کنسل کرد. فروچیو نمی‌توانست کارکنان تراکتورسازی را که عضو اتحادیه کارگری بودند اخراج کند و این کارگران دست به اعتصاب‌های گسترده‌ای می‌زدند. سرانجام فروچیو تمام سهام خود را به شرکت رقیب، تراکتورسازی سِیم فروخت.

مدت زیادی نگذشته بود که کل گروه لامبورگینی خود را در معرض دردسرات مالی دیدند. فروچیو برای فطریقه تراکتورها و اتومبیل‌های خود ،با جورج هنری روستی ، بازرگان ثروتمند سوئیسی وارد مذاکره شد و درنهایت ۵۱ نسبت از سهام خود را به مبلغ ۶۰۰ هزار دلار به او فروخت و به‌این‌ترتیب، کنترل شرکتی را که خودش تأسیس کرده بود، از دست داد.

وضعیت از این هم بدتر شد: در ســال ۱۹۷۳، بحران نفتی اروپا دامن‌گیر شرکت‌های خودروسازی شد؛ چراکه مصرف‌کنندگان به شیوه‌های به‌صرفه‌تری از حمل‌ونقل فکر می‌کردند. تا ســال ۱۹۷۴، فروچیو کل کسب‌وکار اتومبیل‌های خود را از دست داد. او ۴۹ نسبت باقیمانده از سهام خود را به رنه لایمر (یکی از دوستان جورج روستی) فروخت و ارتباط خود را با همه‌ی اتومبیل‌هایی که نام او را بر خود داشتند، به پایان برد.

3c25ba0d f345 48f9 ac81 16c20790763d بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

بازنشستگی

فروچیو لامبورگینی پس از خروج از تجارت خودرو، فعالیت خود را در سایر شرکت‌هایش از جمله سیستم‌های تهویه و لامبورگینی کالور ادامه داد. ولی در پایان ســال ۱۹۷۴، او خود را بازنشسته اعلام کرد و از دنیای صنعتی خارج شد. او پس از بازنشستگی با بازگشت به ریشه‌های کشاورزی خود، با شکار خودش را سرگرم کرد، یک زمین گلف طراحی کرد و به مدیریت چندین تجارت کوچک ادامه داد.

فروچیو لامبورگینی در تاریخ ۲۰ فوریه‌ی ســال ۱۹۹۳، پس از یک حمله‌ی قلبی، در بیمارستان سیلوسترینی پروجیا درگذشت. همه‌ی شرکت‌هایی که او تأسیس کرد، هنوز به کار خود ادامه می‌دهند؛ گرچه برخی از آن‌ها فعالیت‌های خود را تغییر داده‌اند. تونینو، پسر بزرگ فروچیو، برند خود را با نام تونینو لامبورگینی تأسیس کرده و به فطریقه لباس و لوازم تزئینی و همچنین طراحی شهری مشغول اســت. دختر او، پاتریزیا، کارخانه‌ی دیگر او را در شهر اومبریا اداره می‌کند. او در ســال ۱۹۹۵، موزه‌ای از املاک و میراث پدرش افتتاح کرد که این موزه در ســال ۲۰۱۴، از فرارا به بولونیا منقل شد.

992854a9 c19d 454a b214 bb41c952367c بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

خواندنی‌های دیگر از برند لامبورگینی

 • فروچیو در اوج دردسرات خود در ســال ۱۹۷۴، اتومبیل کانتاش (Countach) را تولید کرد. این اتومبیل با سرعت ۳۰۹ کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین اتومبیل زمان خود بود.
 • مالکیت شرکت لامبورگینی بین ســال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۸ سه بار تغییر کرد. درنهایت کمپانی کرایسلر، مسئولیت لامبورگینی را به عهده گرفـــــت؛ ولی تا ســال ۱۹۹۶، این شرکت چندین بار بین سرمایه‌گذاران خریدوفطریقه شد.
 • فردیناند پورشه، نوه‌ی فردیناند پورشه بزرگ و رئیس فولکس، مهندس جوانی بود که سرانجام برند لامبورگینی را از آشفتگی نجات داد. اتحاد آلمانی ایتالیایی فولکس- لامبورگینی، به تولید اتومبیل مورسیه‌لاگو (Murcielago) منجر شد. این اتومبیل دوسرنشین، ۱۲ سیلندر و ۳۳۷ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت.
 • فرانک سیناترا در جمله‌ی مشهوری گفته بود: شما فراری را زمانی می‌خرید که می‌خواهید کسی باشید. اما لامبورگینی را زمانی می‌خرید که کسی هستید!
 • جیان پائولو دالارا، طراح نخستین لامبورگینی، عاشق مسابقات فرمول ۱ بود، ولی فروچیو لامبورگینی دستیارانش را از شرکت در مسابقات منع می‌کرد. دالارا بعدها از لامبورگینی جدا شد و شرکت اتومبیل‌های مسابقه‌ای ایندیکار (IndyCars) را تأسیس کرد.
 • لامبورگینی گالاردو، با مدل اولیه موتور ۱۰ سیلندر و سرعت ۳۰۹ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد ۴ ثانیه، باقیمت مناسب‌تر خود به‌عنوان سودآورترین خودروی شرکت لامبورگینی شناخته می‌شود.
 • اتومبیل بتمن در فیلم «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» یک اونتادور LP700 اســت.
 • فیلمی به نام «لامبورگینی» با کارگردانی مایکل رادفورد بر اساس زندگی فروچیو لامبورگینی در دست ساخت اســت. در این فیلم آنتونیو باندراس در نقش فروچیو و الک بلدوین در نقش انزو فراری بازی می‌کنند.

ec499855 4692 415d bd2f 0ab4ef05afe4 بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی

جملات مشهور

 • وقتی از کار کردن دست می‌کشید، شروع به مردن می‌کنید.
 • آنچه من می‌خواســتم این بود: یک ماشین جمع‌وجور  ظریف ۱۲ سیلندر، با ظرفیت بالا و ۴ کاربراتور. یک اتومبیل مستحکم اما نرم.
 • هرگز نتوانستم فکر کردن به اتومبیل رؤیایی‌ام را متوقف کنم.
 • در ساخت اونتادور، ما DNA برند خود را گرفـــــتیم و به خالص‌ترین شکل ممکن به اتومبیل تبدیل کردیم.
 • یکی از چیزهایی که همیشه به جوانان اطرافم می‌گویم این اســت: همیشه هدف داشته باشید.
 • هنوز وقتی مردم از من می‌پرسند که اتومبیل ایده‌آلت چیست، فقط یک پاسخ می‌دهم : میورا.
 • اگر ۹ همکار مصمم مثل پسرم داشتم، می‌توانستم همین امروز کارم را دوباره از صفر شروع کنم.
 • وقتی نگاه می‌کنید و می‌بینید کار دیگران چه کاســتی‌های دارد، باید خودتان آن را تکمیل کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته بیوگرافی فروچیو لامبورگینی، مؤسس خودروسازی لامبورگینی اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

ورزش سه: سرمربی یوونتوس اعلام کرد که اجازه نمی دهد الکس ساندرو، مدافع چپ برزیلی به چلسی بپیوندد.

 ساندرو دو ســال پیش از پورتو به یوونتوس پیوست و خیلی زود توانست جایگاهی ثابت در این تیم پیدا کند.

این مدافع چپ برزیلی به تازگی پیشنهادی خوب از چلسی دریافت کرده و به ادعای برخی منابع مشتاق اســت تا یووه را ترک کند؛ اما یوونتوس که امســال بونوچی را از دست داده، حاضر نیست مدافع بارزش دیگر خود را از دست بدهد.

 

1340533 113 مخالفت آلگری با پیوستن ساندرو به چلسی

مکس آلگری در همین رابطه به پرمیوم اسپورت گفت:« الکس ساندرو؟  او بازیکن یوونتوس و یک مدافع خارق العاده اســت. او قصد جدایی ندارد. الکس از زمان پیوستنش به یوونتوس، پیشرفـــــت زیادی داشته و همچنان در مسیر رشد قرار دارد. او در کنار مارسلو، بهترین دفاع چپ دنیاســت.»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته مخالفت آلگری با پیوستن ساندرو به چلسی اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

۹ام مرداد ۱۳۹۶ سرگرمی

اگر علاقه دارید در سفر به تایلند در بهترین اقامتگاه‌ها و هتل‌های ساحلی این کشور اقامت داشته باشید و در همین حال هزینه زیادی نیز برای آن نپردازید، با نکست هالیدی همراه باشید، تا بهترین هتل‌های ساحلی ارزان تایلند را مرور کنیم

تور تایلند، به عنوان یکی از بهترین تورها برای تفریحات ساحلی و ورزش‌های آبی برای گردشگران ایـــران شناخته شده اســت. اگرچه تور ارزان یا تور لحظه اخری یکی از راه‌های سفری کم‌هزینه اســت، اما تمام ماجرا بدین جا ختم نمی‌شود.

اگر علاقه دارید در سفر به تایلند در بهترین اقامتگاه‌ها و هتل‌های ساحلی این کشور اقامت داشته باشید و در همین حال هزینه زیادی نیز برای آن نپردازید، با نکست هالیدی همراه باشید، تا بهترین هتل‌های ساحلی ارزان تایلند را مرور کنیم.

148566 181 بهترین هتل‌های ساحلی ارزان در تایلند 

هتل ساحلی سای تانگ، کُه تائو

با اینکه جزایری نظیر ساموئی و پانگان در مجاورت کوه تائو دیرزمانی اســت از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای مشتاقان سفر به نقاط ساحل هستند؛ به تازگی جزیره‌ی کوچک و زیبای کُه تائو به یکی از برجسته‌ترین و به نوعی اصلی‌ترین مقاصد مورد علاقه‌ی گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند بدل شده اســت.

تائو به پاس قابلیت غواصی، آب‌های کم‌عمق، دسترسی آسان، مرجان‌های زیبا، غواصی در میان کوسه‌ها و نهنگ‌ها به همراه راهنمای مخصوص آموزش غواصی که در آن به کفاف یافت می‌شود، شهرت یافته اســت.

با این حال، هنوز هم ناحیه عمده‌ای از این جزیره‌ی کوچک دوست‌داشتنی از جنب و جوش شهری دور بوده و برای گردشی یک نفره یا آرامشی میهنی ها مکان مناسبی به شمار می‌رود. بهترین جایی که در تائو می‌‌توانید کاملا خود را از هر شر و شوری رها کنید، سای تانگ اســت که تنها اقامتگاه موجود در ساحل کوچک سای نوآن در این جزیره اســت.

این هتل ساحلی منحصر به فرد که بسان خانه‌های ییلاقی چوبی ساخته شده، به فن‌های خنک‌کننده مجهز بوده و با طراحی بسیار ساده‌ای چیدمان یافته اســت. تمامی اتاق‌های این هتل دارای تراس، بانوج و حمام‌های خصوصی هستند.

صاحبان این اقامتگاه خونگرم و مهربان از شما اســتقبال می‌کنند و طعم غذاهایی که در اینجا برای شما سرو می‌شود، به یادتان خواهد ماند. چشم‌اندازی که اتاق‌های سای تانگ پیش رویتان قرار می‌دهند به غایت چشم‌نواز اســت به گونه‌ای که در یک نگاه تمام ساحل زیبا و اختصاصی هتل را پیش چشمتان خواهید دید.

قیمت هر اتاق از ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ بات (حدود ۱۱ تا ۵۵ یورو) برای هر شب بوده و باتوجه به نوع اتاق و فصل متغیر خواهد بود.

148567 485 بهترین هتل‌های ساحلی ارزان در تایلند 

ریلکس بی (خیلج آرامش)، کُه لانتا

در کرانه دریای آندامان و در جنوب شهر کرابی، با مناظر خیره‌کننده‌ای مواجه می‌شوید که ترکیبی از درختان حرا و جزایر زیبا، بدان نقش بسته اســت. بزرگترین جزیره‌ی این محدوده کُه لانتا نام دارد که به پاس آب‌های کم‌عمق قابل غواصی، سواحل امتداد یافته و پهنه‌ای که با شیب ملایم به دریای آندمان ختم می‌شوند، شهرت یافته اســت.

ریلکس بی که دارای هتلی ساحلی با همین نام نیز هست، یکی از بهترین سواحل کُه لانتا به شمار می‌رود. خانه‌های ییلاقی ساحلی که از جنس چوب بنا شده، توسط مالک فرانسوی خود با اســتفاده از چادرهای بزرگ و مملو از آرامش کمال یافته‌اند.

هتل ساحلی خلیج آرامش اقامتگاهی اســت که بی‌شک شما را مجاب می‌کند بیشتر از مدت زمانی که برنامه ریزی کرده اید در این ریلکس بی بمانید. به لطف سبک و سیاق به نسبت دوستانه، سرویس دهی عالی و ارائه ی غذاهای اصیل تایلندی در کنار منوی فرانسوی قابل قبول، محیط آرامش بخش و فضایی صمیمی، دل کندن از ریلکس بی کار دشواری خواهد بود.

قیمت اتاق‌های ریلکس بی با توجه به نوع اتاق و فصلی که در آن بسر ببریداز ۱۹ تا ۹۸ یورو متغیر اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بهترین هتل‌های ساحلی ارزان در تایلند اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.