ورزشی
۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

تلگرام

خیلی از ورزشکاران با این سوال مواجه می‌شوند، چند بار در هفته باید روی هر گروه عضلانی کار کنم؟ خیلی‌ها را دیده‌ایم که توصیه می‌کنند روی هر بخش از بدن باید ۳ بار در هفته کار کنید، بعضی‌ها نیز می‌گویند ۲ بار و عده‌ای هم می‌گویند فقط یک بار در هفته برای هر قسمت از بدن کافیست. جواب درست کدام است و کدامیک بهترین نتیجه را دارد؟

پاسخ: برای این سوال، یک جواب نسبتاً قطعی و درست وجود دارد. اما قبل از اینکه این جواب را برای‌تان توضیح بدهیم، باید جواب کوتاه نسبتاً آزاردهنده‌ای به این سوال داده شود و آن هم این است که : تمام موارد بالا!

منظور این است که شما می‌توانید هر گروه عضلانی را یک بار، دو بار یا سه بار در هفته تمرین بدهید و نتیجه‌ی خوبی بگیرید. فقط باید این را درک کنید که حجم تمرینات شما باید با تعداد دفعاتی که برای هر گروه عضلانی انتخاب می‌کنید، سازگاری داشته باشد. شما می‌توانید با حجم زیاد اما با دفعات کمتر تمرین کنید و یا با حجم کم اما با دفعات بیشتر.  اگر این مفهوم را به خوبی درک کنید، با هر تعداد تمرینی که انتخاب می‌کنید می‌توانید نتیجه‌ی خوبی بگیرید.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

تمرین دادن هر گروه عضلانی یک بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی یک بار در هفته کار می‌کند:

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

 • دوشنبه: سینه
 • سه شنبه: پشت
 • چهارشنبه: استراحت
 • پنج شنبه: پاها
 • جمعه: شانه‌ها، دو سر و سه سربازو
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌بینید، هر گروه عضلانی تنها یک بار در هفته تمرین داده می‌شود و شش روز استراحت می‌کند. حالا اگر قرار باشد هر گروه عضلانی را یک بار در هفته تمرین دهید باید مطمئن شوید که در این یک جلسه در هفته به اندازه‌ی کافی فشار به این گروه عضلانی وارد می‌کنید چون تا یک هفته‌ی دیگر قرار نیست این عضلات تمرین داده شوند.


پیشنهاد مطالعه: چرا باید هر ۴ هفته یک بار برنامه تمرینی را تغییر داد؟


اگر نتوانید این کار را به درستی انجام دهید، اتفاقی که می‌افتد این است که این عضلات خیلی زودتر از آنکه زمان تمرین مجددشان فرا برسد ریکاوری خواهند شد و سپس، طی تمام این زمان‌های تلف شده بین مدت ریکاوری و جلسه‌ی بعد برای همین عضلات، این عضلات بدون تمرین مانده و پسروی می‌کنند و در واقع هیچ رشد و پیشرفتی این میان روی نخواهد داد.

آخرین سناریویی که به وجود می‌آید «به اندازه‌ی کافی تمرین نکردن» است. پس اگر تصمیم دارید هر گروه عضلانی را یک بار در هفته تمرین دهید باید محرک بیشتری در این جلسه بکار ببرید تا ۶ روز استراحت‌ این عضلات، مجاز باشد.

اما همزمان این را هم فراموش نکنید که اگر فشار بیش از حد به این عضلات وارد کنید تا جایی که بدن‌تان نتواند به خوبی ریکاوری کند و برای هفته‌ی بعد آماده شود، باز هم بد است.

تمرین دادن هر گروه عضلانی سه بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی سه بار در هفته کار می‌کند:

 • دوشنبه: تمام بدن
 • سه شنبه: استراحت
 • چهارشنبه: تمام بدن
 • پنج شنبه: استراحت
 • جمعه: تمام بدن
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌بینید، هر گروه عضلانی سه بار در هفته تمرین داده می‌شود و یک تا دو روز استراحت می‌کند.

زمانی که هر گروه عضلانی سه بار در هفته تمرین داده می‌شود، باید عکس آن کاری را انجام دهید که یک روز در هفته برای هر گروه عضلانی انجام می‌دادید. یعنی باید طی این سه جلسه فشار بسیار کمی به هر گروه عضلانی وارد کنید تا بدن‌تان بتواند فورا ریکاوری کرده و برای جلسه‌ی بعد آماده شود.

بدون ریکاوری کافی بدن‌تان نه تنها پیشرفت نمی‌کند، بلکه پسروی هم می‌کند، و سناریویی که در آخر خواهید داشت، تمرین زدگی یا «تمرین بیش از حد» خواهد بود. پس، اگر قصد دارید سه روز در هفته روی هر گروه عضلانی کار کنید، باید فشار کافی اما کمی وارد کنید که بدن‌تان در این فرصتی که دارد ریکاوری شود.

اما همزمان لازم است این فشار، خیلی کم هم نباشد تا بدن‌تان را در جهت هدفی که دارید به خوبی به چالش بکشد.


پیشنهاد مطالعه: آیا واقعاً عضلات در زمان‌های خاصی از روز عملکرد بهتری برای فعالیت ورزشی دارند؟


تمرین دادن هر گروه عضلانی دو بار در هفته

نمونه‌ای از یک برنامه‌ی تمرینی که روی هر گروه عضلانی دو بار در هفته کار می‌کند:

 • دوشنبه: بالا تنه
 • سه شنبه: پایین تنه
 • چهارشنبه: استراحت
 • پنج شنبه: بالا تنه
 • جمعه: پایین تنه
 • شنبه: استراحت
 • یک شنبه: استراحت

همانطور که می‌‌بینید، هر گروه عضلانی دو بار در هفته تمرین داده می‌شود و دو تا سه روز استراحت می‌کند.

مشکلی که یک بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی دارد این است که ممکن است فشار کافی به عضلات وارد نشود و مشکلی که سه بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی دارد این است که ممکن است فشار زیادی به عضلات وارد شود و آنها فرصت کافی برای ریکاوری نداشته باشند.

اما در برنامه‌ی تمرینی دو بار در هفته برای هر گروه عضلانی، می‌توانید به شرایطی ایده‌آل برای اجتناب از این دو مشکل دست پیدا کنید. البته باز هم این احتمال وجود دارد که فشار وارد بر عضلات، خیلی زیاد یا خیل کم باشد، اما بطور بالقوه نسبت به دو حالت دیگر، امکان کسب نتیجه‌ی بهتر بیشتر است.

نکته‌ی مهم: هر سه روش مفیدند

هر کدام از این برنامه‌ها می‌توانند مفید باشند. اما تنها راهی که هر کدام از این روش‌ها را موثر می‌کند، انطباق حجم تمرین با تعداد تکرارهاست. یعنی ۱۲ ست برای هر گروه عضلانی در کل هفته، حجم خوبی است. حجم کلی تمرین بستگی به بسیاری از فاکتورهای فردی دارد، اما معمولاً ۱۲ ست، انتخابی نسبتا مناسب برای حجم تمرین هفتگی است.

هر گروه عضلانی را چند بار در هفته باید تمرین بدهید؟

اگر قرار است هر گروه عضلانی را فقط یک بار در هفته تمرین بدهید، لازم است ۱۲ ست کلی برای این گروه عضلانی داشته باشید. زیرا فرکانس تمرین بدنسازی‌تان پایین است.

اگر قرار است هر گروه عضلانی را سه بار در هفته تمرین بدهید، باید برای جلسه، ۴ ست انجام دهید که به طور کل، در هفته ۱۲ ست کامل شود، چون فرکانس تمرین بدنسازی‌تان بالاست.

اگر قرار است هر گروه عضلانی را دو بار در هفته تمرین بدهید، لازم است برای هر گروه عضلنی، حدود ۶ ست در هر جلسه داشته باشید. فرکانس تمرین بدنسازی‌تان در این حالت متعادل است.

به هر حال فرقی نمی‌کند فرکانس تمرین‌تان چقدر باشد، فقط باید حجم تمرین هفتگی‌تان متناسب با فرکانسی باشد که انتخاب می‌کنید.

به طور خلاصه این نکته را به یاد داشته باشید:

«۱۲ ست در هفته برای هر گروه عضلانی» اساساً شامل حال گروه‌های عضلانی بزرگ‌تر مانند سینه، پشت و پاها می‌شود. گروه‌های عضلانی کوچک‌تر مانند دو سر و سه سر بازو تنها به چیزی حدود نصف این مقدار نیاز دارند.

کدام فرکانس تمرینی از همه بهتر است؟

حالا که معلوم شد همه‌ی فرکانس‌ها مفید و موثر هستند، شاید این سوال برای‌تان مطرح شود که کدامیک بهتر از بقیه است. واقعیت این است: اینکه کدام فرکانس تمرینی برای شما مناسب‌ترین است بستگی به فاکتورهای گوناگونی دارد که خاص شماست، مخصوصا سطحی که در ان تمرین می‌کنید.

مبتدی‌ها: اگر تازه بدنسازی را شروع کرده‌اید (یعنی کمتر از ۶ تا ۸ ماه است که پیوسته تمرین می‌کنید)، پس طبق توصیه‌ی همه‌ی کارشناسان و تجربیات دنیای واقعی، ۳ بار در هفته برای هر گروه عضلانی، برای شما ایده‌آل‌ترین است.

متوسط و پیشرفته: اگر مراحل ابتدایی را رد کرده‌اید و بیشتر از ۶ تا ۸ ماه است که پیوسته تمرین می‌کنید، پس طبق توصیه‌ی کارشناسان، دو بار در هفته تمرین برای هر گروه عضلانی برای‌تان مناسب‌ترین است.

در مورد یک بار تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی چطور؟

به نظر می‌رسد تمرین دادن هر گروه عضلانی یک بار در هفته در میان بدنسازها در سطح متوسط رایج‌تر است اما ظاهراً برای بیشتر افراد، کمترین تاثیر را دارد. پس یک بار در هفته، فرکانسی نیست که برای اغلب ما مفید باشد.

یک هفته فاصله و استراحت بین تمرین‌ها برای هر گروه عضلانی، وقت تلف کردن است. یعنی در طول سال، ۵۲ جلسه روی هر گروه عضلانی کار خواهید کرد. این مقدار برای دو جلسه در هفته، ۱۰۴ جلسه خواهد بود. فکر می‌کنید کدامیک پتانسیل نتایج بهتری را در طول زمانی یکسان دارد؟ واضح است، اینطور نیست؟

پس چرا یک جلسه تمرین در هفته برای هر گروه عضلانی تا این حد رایج است؟ زیرا برای افرادی که از هر نوع کمکی استفاده می‌کنند (مانند دارو/ استروئیدها)، افرادی که ژنتیک‌ فوق‌العاده‌ای دارند و بدنسازهایی که در حال حاضر به بیشترین پتانسیل عضله سازی خود دست یافته‌اند، واقعاً خوب جواب می‌دهد.

و این افراد همان‌هایی هستند که معمولاً الگوی سایر افراد می‌شوند و برای همین ما سعی می‌کنیم از آنها تقلید کنیم. اما متاسفانه برای یک فرد معمولی و متوسط، این روش اغلب ایده‌آل نیست و مطالعات علمی نیز آن را ثابت کرده است.

پس فرکانس یک بار در هفته برای هر گروه عضلانی را انتخاب نکنید مگر اینکه هدف‌تان فقط حفظ عضلاتی باشد که ساخته‌اید و قدرتی که به آن رسیده‌اید، نه پیشرفت و عضله سازی بیشتر.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: intense-workout

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

بازیکنان پارس جنوبی امروز آخرین روز تعطیلشان را سپری کرده و از فردا تمریناتشان را برای نیم فصل دوم آغاز می کنند. علی دشتی وینگر راست پارس جنوبی یکی از ستاره های تیمش در نیم فصل اول بوده است. دشتی یکی از بازیکنان جوان و بومی تیم پارس است که توانست در موفقیت تیمش نقش بازی کند. او که شماره ۷ پارس جنوبی را به تن می کند درباره شرایط اینروزهای خودش و تیمش گفت:« فعلا که خانه هستم و از فردا تمریناتم را با تیم شروع می کنم. اوضاع تیم هم خوب است و فقط مشکلات مالی وجود دارد.» دشتی درباره اینکه برخی از مسئولان مانند نماینده شهر جم در مجلس ، فرماندار و دیگر مسئولان در تلاش برای حل مشکل مالی این تیم هستند گفت:« بله اتفاقا خانم الماسی نماینده مردم جم در مجلس چند شب پیش به منزل ما آمدند و گفتند که مشکلات مالی تیم در این هفته حل می شود.»

وینگر راست پارس جنوبی در ادامه گفت:« واقعیت این است که من هم مثل دیگر بچه ها پیشنهاداتی از دیگر تیم ها داریم. واقعیت این است شرایط به گونه ای است که نمی توان بدون پول ادامه داد. البته باشگاه ۳۰ درصد اولیه را به بازیکنان داده است؛ اما قراربود پاداش و ۳۰ درصد دیگر هم قبل از پایان نیم فصل بدهند که تا الان نداده اند.»

دشتی همچنین اضافه کرد:« ما تا یک هفته صبر می کنیم؛ اما اگر اتفاقی نیفتد مجبور هستیم به پیشنهاداتی که داریم فکر کنیم.»

شماره ۷ تیم پارس در ادامه درباره بازی های خوب این تیم در نیم فصل اول گفت:« همه در نیم فصل اول بازی های خوبی از پارس جنوبی دیدند. برخی می گفتند تیم دارد اتفاقی نتیجه می گیرد؛ اما بعدا فهمیدند اینگونه نیست. حتی دو باختی که در بازی های آخر به دست آوردیم کاملا از روی بدشانسی بود. به خصوص مقابل پرسپولیس که می توانستیم برنده بازی باشیم.»

یکی از بهترین های نیم فصل اول لیگ مدتی را به خاطر مصدومیت دور از میادین بود. او در این باره گفت:« یک مدتی مصدوم بودم و سه چهاربازی تیم را از دست دادم. خداراشکر تیم ما خوب است و نبود یک بازیکن در آن به چشم نمی آید.»

او افزود: «تیم خوبی داریم، مسئولان نباید بگذارند پارس جنوبی به سرنوشت شاهین انجمن تربیت بدنی دچار شود. فوتبال استان دوباره با پارس جنوبی زنده شده و اسم شهر جم در تمام کشور شناخته شده است. فوتبال توانست به پیشرفت و شناخته شدن شهر کمک کند. ما که اهل این منطقه هستیم، تمام آلودگی های حاصل از کارهای صنعتی را در اینجا تحمل می کنیم و به نظر باید به خاطر تمام این چیزها یک درصدی را به فوتبال این شهر اختصاص بدهند تا لااقل موجب دلخوشی مردم شود.»

علی دشتی در آستانه ۲۴ سالگی است. او فوتبالش را از لیگ سه و از تیم توحید انجمن تربیت بدنی شروع کرد، به ایران جوان رفت و سپس در سالی که پیکان در لیگ یک بود همراه این تیم به مقام قهرمانی رسید و به لیگ برتر آمد. خودش در این باره گفت:« ما با مربیگری آقای مرزبان در لیگ یک با پیکان قهرمان شدیم؛ اما بعد از اینکه آقای جلالی آمد فقط تعدادی از بازیکنان را نگه داشت و ما هم از تیم جدا شدیم.» او درباره پست بازی اش گفت:« من در پیکان دفاع راست بودم؛ اما از وقتی با آقای تارتار کار کردم به وینگر راست آمدم. خودم این پست را دوست دارم و از آقای تارتار ممنونم چرا که فوتبال من را زنده کرد. من به شخصه به آقای تارتار مدیون هستم.» دشتی در ادامه درباره اهداف پارس جنوبی در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر هم گفت:« هدفمان در نیم فصل دوم این است که سهمیه آسیا بگیریم. هوادارانمان هم همین را می خواهند و از ما انتظار قهرمانی ندارند، هرچند ما بیخیال قهرمانی هم نمی شویم و تا آخرین لحظه برای آن می جنگیم.»

 

منبع:ورزش سه

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

 

یوگا چیست و چرا یوگا کنیم ؟

     یوگا مجموعه اى از تمرینات ذهنى و بدنى است که سطح قابلیتهاى جسمانى و ذهنى را بالا مى برد . در تمرین یوگا ، با هر نفس قوى تر ، منعطف تر ، آرام تر و متعادل تر مى شویم .
     یوگا یک مسیر معنوى است که ما را به درونمان هدایت مى کند . همانند یک مسافرى که به یک سفر ماجراجویانه مى رود ، در این مسیر یوگا ما را به عمق دره هاى تاریک درون مى برد . تمام محدودیتها تنها در ذهن وجود دارد و ترسى که در دل ایجاد مى شود سر منشاء آن ذهن است .

     پس براى یادگیرى و تسلط بر هر چیز باید از ذهنمان شروع کنیم . تمرینات یوگا در درجه اول به ما این توانایى را مى دهد که با ذهنمان کارى را درک کرده ، پذیرفته و بعد به مرحله اجرا برسانیم . گاهى اولین قدم براى شروع کارى ، سخت ترین قدم در تمام راهى است که در پیش رو خواهیم داشت .

 

‎یوگا

‎     یوگا مزایا و منافع بسیار زیادی دارد و می تواند از جهات مختلفی به انسان ها سود برساند. حوزه کاربرد یوگا وسیع و گسترده است. به این دلیل است که افراد از سراسر جهان سعی می کنند یوگا انجام بدهند. مسئله خواه بدنی، روانی یا روحی باشد، یوگا راه حلی برای آن دارد.

     ‎همه ما یوگا را عملی جمعی می دانیم و هرگز به این موضوع فکر نمی کنیم که ریشه های آن چقدر عمیق هستند. یوگا به بخش های مختلفی تقسیم می شود. این تقسیم براساس کاربرد و مورد استفاده یوگاآساناها انجام می شود. یوگای خاصی برای هدفی خاص یا با الگوی خاص وجود دارد.

    ‎یکی از انواع یوگاها آشتانگا یوگا است. آشتانگا یوگا که به آن یوگای قدرتی نیز گفته می شود یکی از انواع رایج یوگا است و به افرادی که آن را انجام می دهند سود زیادی می رساند. آشتانگا یوگا به طور ویژه نوعی متفاوت از یوگا است.بنابراین انجام این یوگا نیز متضمن روش هایی است که تعداد بسیار معدودی از انواع دیگر یوگا دارای آن روش ها هستند. روش های این نوع یوگا کاملا خاص، پرانرژی و بسیار مفید هستند.

 

____________________________________________________________________________

تهیه و تنظیم : شادی نوروزی

مربی یوگا

 

 

___________________________________________________________________________

۱۹ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

داور اهل شهرستان دیر از استان انجمن تربیت بدنی به عنوان داور چهارم دیدار تیمهای پرسپولیس و نفت آبادان انتخاب شد.

 

به گزارش فوتبال انجمن تربیت بدنی علی ابراهیمی که یکی از ۵ داور انتخاب شده ابتدای لیگ برتر بود برای این دیدار معوقه لیگ برتری بالاخره ابلاغ گرفت و داور چهارم دیداری خواهد بود که علی رضا فغانی داور سرشناس فوتبال ایران قضاوت خواهد کرد.

 

ابراهیمی سال گذشته دیدار تیمهای پرسپولیس و قشقایی شیراز هم به عنوان داور چهارم قضاوت کرد.

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۱۸ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

بهرام رضائیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نارضایتی برخی بازیکنان تیم پارس جنوبی از جمله مایکل اومانیا و همچنین اعتراض سرمربی تیم به وضعیت مالی باشگاه پارس جنوبی گفت:طبق قراردادی که با بازیکنان داریم باید تا نیم فصل ۳۰ درصد از مبلغ قرارداها را پرداخت می‌کردیم که همین کار هم انجام شده است و اعتراض بازیکنان هم بیشتر مربوط به پرداخت پاداش‌هاست. ۱۲ بازی است که پاداشی به بازیکنان نداده‌ایم. بازیکنان ما هم به دلیل اینکه در نیم فصل اول درخشیده‌اند طبیعی است که پیشنهادهای خوبی از باشگاه‌های دیگر داشته باشند اما هر باشگاهی که بازیکنی از تیم ما را مد نظر دارد باید ابتدا با باشگاه مذاکره کند که مهدی تارتار سرمربی تیم هم اعلام کرده که به تمامی بازیکنانش نیاز دارد و هیچ بازیکنی در نیم فصل از تیم ما جدا نخواهد شد.

وی افزود: اومانیا، فروزان و سایر بازیکنان در تیم پارس جنوبی ماندنی خواهند بود. مایکل اومانیا هم به دلیل اینکه از ابتدای فصل در تیم ما حضور نداشت پولی دریافت نکرده است ضمن اینکه او در چند بازی هم تیم ملی کاستاریکا را  همراهی کرده بود. حتی بعد از اینکه صعود کاستاریکا قطعی شده بود ما از فدراسیون این کشور خواستیم با ما همکاری کنند و بگذارند اومانیا در تیم باقی بماند اما این همکاری هم از سوی تیم ملی کاستاریکا صورت نگرفت. با این حال به زودی ۵۰ درصد از مبلغ قرارداد این بازیکن را را پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی در مورد مشکلات مالی این باشگاه و اینکه مهدی تارتار هشدار داده که با این شرایط ممکن است که تیم  دچار مشکلات شود ، اظهار داشت: تارتار پیش بینی آینده را کرده است. واقعیت آن است که فوتبال ایران با مصوبه مجلس شورای اسلامی دچار چالش بزرگی شده است زیرا طبق مصوبه مجلس دولت از تیمداری در ورزش حرفه‌ای منع شده است وی به همین ترتیب بسیاری از باشگاه‌های دولتی با مشکل مواجه شده‌اند. به نظرم گره اقتصادی فوتبال ایران فقط به دست مجلس شورای اسلامی باز می‌شود و آنها باید راهکاری را ارایه کنند و اینکه بگویند فقط دولت تیمداری نکند درست نیست زیرا با ادامه این روند تمامی فوتبال ایران با چالشی بزرگ مواجه خواهند شد.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی فوتبال ایران همین مصوبه است و بسیاری از بدهی‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه‌های دولتی بخاطر همین مصوبه است که دست دولت را بسته است.

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۱۸ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

تلگرام

تغییرات جزئی در شیوه‌ی زندگی صد در صد نتایج بزرگی به همراه خواهد داشت، مشروط بر اینکه به درستی در راه رسیدن به این هدف گام بردارید و برای آن زمان بگذارید. روش سریع کاهش وزن با گرفتن رژیم‌های عجیب غریب نیست، این کارها مثل یک شمشیر دولبه است.

درست است که در آغاز رژیم غذایی شما نتایجی کسب می‌کنید که ممکن است برای‌تان خوشایند باشند، اما در ادامه بیشتر از اینکه برای‌تان سودمند باشد، در دراز مدت به شما آسیب‌هایی وارد می‌کند و اصطلاحاً بیشتر از اینکه خوب باشد مضر است.

می‌پرسید چرا؟ جواب بسیار ساده است؛

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

وقتی رژیم سختی می‌گیرید تا اضافه وزن نیاورید، در واقع مانع ورود غذای بیشتر می‌شوید، یعنی کالری دریافتی را کم می‌کنید، که نتیجه‌ی آن کاهش سرعت متابولیسم است. کالری در بدن‌تان نقش راه‌انداز را ایفا می‌کند و نتیجه‌ی آن کاهش وزن در دراز مدت است.

با گرفتن رژیم پیام‌هایی به مغز‌‌تان ارسال می‌شوند که در همان لحظه بدن‌تان به شما بگوید: که من الان گرسنه هستم. بدن شما هم در پاسخ متابولیسم‌تان را کاهش می‌دهد و یا به عبارت دیگر ذخایر انرژی موجود را حفظ می‌کند تا برای فعالیت‌های روزمره یا سایر فعالیت‌ها انرژی کافی داشته باشید. حال چه اتفاق بدتری روی خواهد داد اگر غذای‌تان را کم کنید(گرفتن رژیم سخت غذایی را شروع کنید)؟

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

در ادامه بافت عضلانی‌تان به تدریج تحلیل می‌رود و در آخر دشمن‌تان را که همان چربی‌های شکمی و احشایی هستند را تحویل‌تان می‌دهد. یک هدیه‌ی فوق‌العاده‌! بتدریج سرعت متابولیسم‌تان کندتر و کندتر می‌شود تا اینکه چربی‌ها انباشته شوند و خودشان را در سایر نواحی بدن‌تان نمایان کنند مانند چربی پهلوها و باسن و ران

آیا روش‌ها و نکات موثری را برای اینکه بتوانید بدون داشتن رژیم سخت و طاقت‌فرسا وزن کم کنید و صاحب اندامی متناسب و خوش‌فرم شوید، می‌خواهید؟ ما در این مطلب ۶ روش سریع برای کاهش وزن را به شما معرفی می‌کنیم.

داشتن عضلات بیشتر، متابولیسم سریع‌تر

خیلی ساده است، متابولیسم یک واکنش دائمی بدنی است که با استفاده از کالری‌های دریافتی از غذاهای مختلف انرژی را می‌سوزاند. در طول‌ دوران نوجوانی‌تان بسیار لاغر بنظر می‌رسید، چون از نظر هورمونی در درون‌ بدن‌تان انقلابی است و به دلیل همین ترشح بیشتر هورمون‌ها، به‌سرعت سوخت‌وساز در بدن افزوده می‌شود و چربی سوزی بیشتری اتفاق می‌افتد.

این روند تا سن ۲۰ سالگی ادامه می‌یابد و بعد آن هر ۱۰ سال ۲% از سرعت متابولیسم کم می‌شود. حال تصور کنید که انرژی به کندی بسوزد یا اصلاً نسوزد. در این صورت چه اتفاقی روی می‌دهد؟ جواب خیلی ساده است: انرژی به حالت چربی ذخیره می‌شود.

عضله چندین بار بیشتر از چربی از نظر متابولیکی فعال‌ است. هرچه عضله‌ی بیشتری داشته باشید، با سرعت بیشتری روند متابولیسم‌تان صورت می‌گیرد، بنابراین عضله سازی یک روش سریع کاهش وزن است که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.


پیشنهاد مطالعه: تمرینات با وزنه چگونه باعث می شود چربی بیشتری بسوزانید؟


به کسی که دوستش دارید کمک کنید تا چربی‌هایش را از دست بدهد

شاید خنده دار به نظر برسد که ارتباط به افراد لاغر یک روش سریع کاهش وزن باشد! یکی از تحقیقاتی که در مورد چاقی-وابسته در سال ۲۰۰۷ توسط مجله‌ی پزشکی نیوانگلند صورت گرفته‌ که بسیار هم جالب توجه است، بر روی داده‌های ۱۲/۰۰۰نفر مطالعه کرده است(افرادی که بسیاری از آن‌ها ربطی با دیگری داشته‌اند، خویشاوند یا دوست یکدیگر بودند)، آن‌هایی که در پژوهش قلب فرمینگهام بررسی شده بودند.

نتیجه‌ی این تحقیق جالب است: شخصی بیشتر در معرض خطر ابتلا به مرض چاقی بود که سایر افرادی که وی را در شبکه‌های اجتماعیش دنبال می‌کردند چاق بودند. نتیجه اگر دوستتان چاق باشد احتمال خطر ابتلا شما به چاقی و بالعکس تا۵۷% افزایش میابد.

اگر آن شخص چاق خواهر یا برادر یا از بستگان شما باشد این میزان تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و اگر شوهر یا همسر شما چاق باشد ۳۷% دیگر نیز اضافه می‌شود.

و دیگر نتایج از همین مطالعه نشان می‌دهد که برای وزن کم کردن و کسب فواید آن می‌توانید به خوبی از شبکه‌های اجتماعی‌تان استفاده کنید و با دوستان خود لاغر شوید.(تاثیر آن چندین برابر است)  و چقدر خوب است که در مهمانی‌های دسته‌جمعی‌تان حضور پیدا کنید و همه متناسب و خوش‌هیکل بنظر برسید.

خوردن یک صبحانه مفصل‌ را فراموش نکنید

مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه ماساچوست طی پژوهشی نشان داد که آندسته از افرادی که صبحانه نمی‌خورند نسبت به کسانی که صبحانه‌ی مفصلی برای خودشان تدارک می‌بینند و برای صبحانه خوردن زمانی را اختصاص می‌دهند، ۱/۲ برابر بیشتر دچار بیماری چاقی می‌شوند. پس اگر به دنبال روش سریع کاهش وزن هستید، صبحانه مخصوص کاهش وزن را فراموش نکنید.

با 6 روش سریع کاهش وزن و از دست دادن چربی آشنا شوید

یک دانشجوی خبره‌ از مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ محاسبه کرده است که شروع روز و رفتن به سرکار بدون خوردن صبحانه میزان سرعت متابولیسم‌تان را تا۱۰% کاهش می‌دهد.

صبحانه‌ای سرشار از پروتئین و چربی‌های سالم برای خود آماده کنید. تخم‌مرغ، ماست یونانی، کره‌ی بادام‌زمینی، شیر. هر چقدر پروتئین کامل‌تری مصرف کنید، بیشتر برای‌تان مفید است. تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۰۸ از مجله‌ی تغذیه‌ی بریتانیایی به این مضمون که خوردن پروتئین باعث می‌شود که احساس سیری در تمام طول روز داشته باشید.


پیشنهاد مطالعه: پروتئین چگونه به کاهش وزن طبیعی کمک می‌کند؟


آب بنوشید، راه‌حل لاغری‌تان در نوشیدن آب است

بیشتر از ۶۰% میزان کل بدن‌تان را آب تشکیل می‌دهد، بنابراین هوشیار باشید. پس باید مقدار زیادی از آن را بنوشید. بیایید کمی به عقب برگردیم، در ۳۰سال گذشته ما بیشتر از دو برابر از نوشیدنی‌های شیرین و پرکالری استفاده می‌کردیم که امروزه به طور متوسط این میزان به ۴۵۰ رسیده است. آیا می‌دانید چرا؟ چون بیشتر از این که آب بنوشید، مصرف آب را قطع کرده‌اید و شروع به نوشیدن آب‌قنددار کرده‌اید.

اگر از این قسمت مقاله تنها یک چیز اهمیت داشته باشد، آن اینست که: باید بدانید که اگر به نوشیدنی‌تان قند اضافه کنید، یعنی در حال خوردن چربی مایع هستید. بطری پر از چربی، نوشیدنی مخصوص بدقوارگی بدن و ایجادکننده‌ی جوش صورت، سازنده‌ی چربی‌ها باسن و ران، کالری یک لشگر آدم در داخل یک قوطی، هر اسمی می‌شود به آن نسبت داد.

نکته اینجاست که با حذف این نوشیدنی خطرناک از رژیم غذایی‌تان و نوشیدن ۸ لیوان آب در روز و بیشتر، شما یک روش سریع کاهش وزن را دنبال می‌کنید و گامی بزرگ در جهت داشتن تناسب اندامی خوش‌فرم و از بین بردن چربی‌های زشت و ناخوشایند برمی‌دارید.

در فروشگاه‌ها گول بسته‌های پر زرق و برق و تبلیغات آنچنانی روی محصولات غذایی را نخورید

طی مطالعه‌ای که در مرکز تحقیقاتی مواد غذایی و چاقی دانشگاه راد درییل صورت گرفته است، نشان داده شده است که ۵۰ درصد از کودکان غذایی که در بسته‌ی سبز رنگ شرک خورده بودند را نسبت به همان غذای مشابه که در داخل بسته‌ای که شرک روی آن نبود ترجیح می‌دادند و بیشتر دوست داشتند.

چه نوع مواد غذایی اغلب دارای شخصیت های کارتونی هستند؟

پاسخ صحیح:  آنهایی که قند دارند. بزرگسالان نیز از این تکنیک های مشابه در خرید محصولات مواد غذایی خود نیز استفاده می کنند. اما حدس بزنید حالا چه چیزی برای‌تان داریم؟ یک سیب با برچسب عرضه نمی‌شود.

هوشیار باشید، تمام آن مواد غذایی‌های بسته بندی شده که شما را با کلمات بی معنی مانند “طبیعی”، “فاقد چربی”، “رژیمی” و ” یک انتخاب هوشمندانه” – و غیره گمراه می‌کنند، سالم نیستند. هنگامی که شما  خوراکی‌هایی را تهیه می‌کنید که تماماً به طور طبیعی رشد یافته‌اند، فیله ماهی قزل آلا، لوبیا سبز، پرتقال، هر یک از این مواد غذایی تنها یک ماده‌ی تشکیل دهنده دارند: خود غذا، همان چیزی که هستند. تمام خرید‌های فروشگاهی شما باید خیلی ساده باشد.

به جای ۱ فنجان بستنی شکلاتی، ۱/۲ فنجان بستنی شکلاتی را با ۱/۲ فنجان توت فرنگی بریده شده بر روی آن میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. میوه ها طعم عالی و فوق‌العاده‌ای به خوراکی‌ها  می‌دهد، بجز اینکه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند، ۱۱۵کالری را برای متابولیسم بیشتر و سریع‌تر در بدن‌تان حفظ می‌کند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: rodalewellness

۱۸ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

مرتضی خضری: هفته دوازدهم لیگ برتر جوانان استان انجمن تربیت بدنی با انجام سه بازی آغاز شد. کارگر بنه‌گز که در نیم فصل دوم با افت روبرو شده است باز هم مساوی کرد تا با پاس بندرسازان گناوه بیشتر فاصله بگیرد. این تیم در انجمن تربیت بدنی با نتیجه ۱ بر ۱ در مقابل فجر صبا متوقف شد. پاس بندرسازان گناوه در حالی به مصاف پارس برازجان رفت که این تیم به دلیل بازی عقب افتاده در میان هفته تحت فشار بود. این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود نماینده گناوه به اتمام رسید. پاس بندرسازان گناوه با این پیروزی فاصله خود را با دیگر تیم‌ها به هشت امتیاز رساند. توحید آبدان هم بعد از یک افت چند هفته‌ای به سه امتیاز بازی در مقابل پیروزی برازجان دست یافت. این تیم با نتیجه ۲ بر ۱ پیروزی برازجان را شکست داد. تنها بازی باقی مانده از هفته دوازدهم بین دو تیم امید اهرم و پیکان دیر در روز جمعه انجام خواهد شد. پیکان در صورت باخت امید خود را برای ماندن در لیگ از دست خواهد داد و امید اهرم هم در صورت شکست لیگ را با نگرانی ادامه خواهد داد.

***

پاس بندرسازان گناوه در هفته دوازدهم میزبان پارس برازجان بود و موفق به شکست ۳ بر صفر میهمان برازجانی شد. پارس که به لطف گلزنی‌های محمد امین کشتکار خود را تا جایگاه سوم جدول بالا کشیده بود برای کسب سه امتیاز این بازی هم برنامه داشت. سه امتیازی که می‌توانست حتی امیدهای پارس را برای قهرمانی پررنگ کند. در مقابل پاس بندرسازان هم امید زیادی به کسب سه امتیاز این بازی داشت تا با تکیه بر آن راه قهرمانی را هموار کند. در نیمه نخست مهم‌ترین اتفاق بازی فرار محمد امین کشتار از بهترین خط دفاعی لیگ بود. این بازیکن یک بار خط دفاعی پاس بندرسازان را جا گذاشت و با علیرضا حسینی تک به تک شد اما حسینی راه ورود توپ به دروازه را با واکنشی عالی گرفت تا دو تیم بدون گل راهی رختکن شوند. در نیمه دوم توپ ارسالی مرتضی اسماعیل‌پور روی سر سید امیرحسین موسوی جفت و جور شد تا بهترین گلزن لیگ اولین گل بازی را به ثمر برساند. بعد از این گل خط دفاعی پارس برازجان آرامش خود را از دست داد و ضربه حمید اکبری مدافع پارس به دور از دستان علیرضا مختاری سنگربان پارس تبدیل به گل دوم شد. این آشفتگی می‌رفت که برای بار سوم هم دروازه پارس برازجان را با خطر روبرو کند که علیرضا مختاری به سختی توپ را از دروازه بیرون کشید. در لحظات پایانی فرار امیرحسین موسوی و کورس این بازیکن با محمد پیام‌یار در درون محوطه جریمه منجر به خطای مدافع پارس شد و داور نقطه پنالتی را به سود پاس بندرسازان نشان داد. این ضربه را موسوی به گل تبدیل کرد. پاس با این پیروزی ۳۰ امتیازی شد.

مرتضی اسماعیل‌پور بهترین بازیکن این بازی حساس بود. توپ‌گیری متعدد در میانه میدان، حضور در دفاع و حمله ویژگی خاص این بازیکن است. اسحاق خلفی بار دیگر به ارنج پاس بندرسازان آمد و دوندگی بی‌امانی داشت.

***

در آبدان، توحید این شهر بعد از چند نتیجه ضعیف بالاخره به یک پیروزی با ارزش دست یافت. توحید در مقابل پیروزی برازجان ۲ بر ۱ به پیروزی رسید. در این دیدار پیروزی در نیمه نخست بر بازی سوار بود و بهترین فرصت گلزنی را هم مصطفی ضرغامیان از دست داد. در نیمه دوم، بازی متعادل دو تیم را فرار حسین‌پور بهم ریخت. بازیکن سرعتی و گلزن پیروزی با سرعت سرسام‌آور خود خط دفاعی توحید را جا گذاشت و گل نخست بازی را با ضربه سر به ثمر رساند. این گل تا دقیقه هشتاد عمر کرد ولی وقتی تاجیک سرمربی توحید یک مهاجم دیگر هم به زمین فرستاد شرایط تغییر کرد و حسین حاجیانی گل مساوی را به ثمر رساند. میزبان در آخرین دقیق بازی هم به گل رسید. سروش لیراوی شهبازی زننده گل برتری توحید در دقیقه ۸۹ بود.

عملکرد مهران ملاح و علیرضا فیصلی‌پور باعث شد تا توحید به سه امتیاز این بازی برسد. عبداله رضایی در قلب خط دفاعی پیروزی روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت.

***

فجر صبا انجمن تربیت بدنی در ورزشگاه شهید بهشتی انجمن تربیت بدنی با نتیجه ۱ بر ۱ کارگر بنه‌‍گز را متوقف کرد. در این دیدار فجر شروع خوبی داشت و در همان لحظات ابتدایی به گل رسید. پاس علیرضا اسمایلی را سالار غضنفری به گل تبدیل کرد. این گل در همان نیمه نخست پاسخ گرفت. رضا اختر شهر بازی خوب خود را با گلی که به ثمر رساند تکمیل کرد. در نیمه دوم دو تیم بازی پر از درگیری را دنبال کردند که اوج آن اخراج سنگربان فجر و حسین خسروی بازیکن کارگر بود.

در پایان بازی بازیکنان دو تیم تا درگیری هم پیش رفتند که با دخالت کادرهای فنی به جای باریک نکشید.

منبع:پاس خبر

جدول رده‌بندی هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال جوانان استان انجمن تربیت بدنی- برنا لیگ

ردیف نام تیم بازی برد مساوی باخت گل‌زده خورده تفاضل امتیاز
۱ پاس گناوه ۱۲ ۹ ۳ ۲۹ ۴ ۲۵ ۳۰
۲ کارگر بنه‌گز ۱۱ ۶ ۴ ۱ ۲۳ ۱۰ ۱۳ ۲۲
۳ توحید آبدان ۱۲ ۷ ۱ ۴ ۱۸ ۱۲ ۶ ۲۲
۴ پارس برازجان ۱۲ ۷ ۵ ۱۹ ۱۵ ۴ ۲۱
۵ فجر انجمن تربیت بدنی ۱۱ ۶ ۲ ۳ ۲۰ ۱۹ ۱ ۲۰
۶ مجتمع پارس جم ۱۱ ۴ ۴ ۳ ۲۳ ۱۴ ۹ ۱۶
۷ پیروزی برازجان ۱۲ ۴ ۲ ۶ ۱۳ ۱۲ ۱ ۱۴
۸ امید اهرم ۱۱ ۳ ۱ ۷ ۱۳ ۲۴ -۱۱ ۱۰
۹ پیکان دیر ۱۱ ۱ ۱ ۹ ۵ ۱۸ ۱۳- ۴
۱۰ شاهین دیلم ۹ ۹ ۱ ۳۶ ۳۵-

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام

۱۸ام آذر ۱۳۹۶ ورزشی

شاهین شهرداری انجمن تربیت بدنی که برای نیم فصل دوم لیگ دسته دو در حال آماده سازی است احتملا دستخوش تغیراتی خواهد شد.

 

به گزارش فوتبال انجمن تربیت بدنی با نظر حمید کللی فرد سرمربی این تیم کمیل حیدری و وحیدخشتان دو بازیکن این تیم فسخ قرارداد کرده و از این تیم جدا شدند.گویا درب خروجی باشگاه همچنان باز است و احتمالا یک یا دو نام دیگر هم در فهرست خروجی قرار خواهند گرفت.

 

در مورد جدایی کمیل حیدری اخبار ضد و نقیضی به گوش می رسد که در اولین فرصت به ان خواهیم پرداخت!

 

گویا مصطفی علیخانی هافبک خیبر خرم آباد هم با شاهینی ها به توافق رسیده و در تمرینات حاضر خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرام پایگاه تخصصی فوتبال انجمن تربیت بدنی

عضویت در کانال تلگرام